[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Nowa Skoda Kamiq - premiera w Pekinie

Skoda Kamiq to trzeci SUV Skody, zaprezentowany w ostatnim czasie. Nowy model zadebiutował w Pekinie. Co wiemy o tym aucie?

Skoda Kamiq Skoda Kamiq

Na początek złe wiadomości dla tych, którzy już ostrzą sobie zęby na Skodę Kamiq. Nowy czeski SUV przeznaczony jest bowiem wyłącznie na rynek chiński. Pojawi się tam już za parę miesięcy i ma pomóc czeskiej marce w ekspansji prowadzonej na Dalekim Wschodzie.

Kamiq stanowi uzupełnienie gamy SUV-ów Skody, w której znajdują się już modele Kodiaq i Karoq. Reprezentuje zapoczątkowany przez większe modele język stylistyczny i wyposażony jest w szereg nowoczesnych technologii.

Bezpośrednio po światowym debiucie, Skoda zaprezentuje model Kamiq publicznie na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Auto China 2018, które odbędą się w dniach 25 kwietnia – 4 maja w Pekinie.

REKLAMA

Skoda Kamiq Skoda Kamiq

Nowa Skoda Kamiq to model o kompaktowych wymiarach, które kryją - według zapewnień producenta - pojemne wnętrze. Nadwozie ma 4 390 mm długości, 1 781 mm szerokości oraz 1 593 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2 610 mm.

Kamiq napędzany jest zupełnie nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra, który generuje moc 110 KM. Moc ta jest przekazywana poprzez skrzynię automatyczną.

REKLAMA

Skoda - SUV dla Chin Skoda - SUV dla Chin

Z zewnątrz Kamiq potwierdza przynależność do rodziny SUV-ów Skody. Charakterystyczny jest tu grill z podwójnymi, pionowymi żebrami. Linie grilla płynnie przechodzą w obrys przednich świateł. Z kolei głęboko wcięta linia boczna, wraz z pięcioramiennymi obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy siedemnastu cali, buduje dynamiczny charakter całego boku.  Tylne światła wysunięto nieco ku narożnikom, przez co tył samochodu sprawia wrażenie masywniejszego i szerszego.

Skoda Kamiq charakteryzuje się też ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi wewnątrz samochodu, o czym możemy póki co przeczytać jedynie w komunikacie prasowym lub obejrzeć na szkicu, bo producent pokazał zaledwie parę zdjęć całego auta.

REKLAMA

Skoda Kamiq Skoda Kamiq, fot. Skoda

Dzięki podniesionej pozycji ekranu systemu infotainment, kierowca może sterować wszystkimi funkcjami auta w łatwy i wygodny sposób. Wszystkie elementy deski rozdzielczej są połączone przez chromowaną listwę. W kabinie pojawiają mamy też oryginalne ułożenie elementów - m.in. zamontowane pod kątem głośniki.

Skoda Kamiq została wyposażony w nowe rozwiązania z zakresu łączności. Szczególną funkcją jest sterowanie głosowe przygotowane przez iFLYTEK, jednego z wiodących dostawców systemów rozpoznawania mowy w Azji.

REKLAMA

Skoda Kamiq Skoda Kamiq

Bazujące na sztucznej inteligencji programowanie rozumie regionalne dialekty chińskie, a nawet samo uczy się mowy charakterystycznej dla poszczególnych regionów czy konkretnych osób. Menu smartfonów może zostać przeniesione na ośmiocalowy ekran centralny o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli dzięki aplikacjom: Apple CarPlay, Baidu Carlife oraz MirrorLink. 

Skoda zaprezentuje model Kamiq po raz pierwszy publicznie na targach Auto China 2018 już 25 kwietnia. Nowego miejskiego SUV-a Skody będzie można zobaczyć na stoisku w Hali W4 Chińskiego Międzynarodowego Centrum Wystawienniczego w Pekinie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij