Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa Skoda Octavia. Pierwsze szkice wnętrza

Oficjalna premiera nowej Skody Octavii zaplanowana jest na 11 listopada, tymczasem producent odsłania kolejne karty. Tym razem jest to kabina.

Skoda Octavia - szkice wnętrza Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji - szkice wnętrza

Im bliżej oficjalnej premiery nowej generacji Skody Octavii, tym więcej informacji otrzymujemy, choć są one wciąż okrojone, jeśli chodzi o wygląd samochodu. Mieliśmy już oficjalne szkice nadwozia nowej Octavii, później zdjęcie, który wyciekło z konfiguratora i mniej więcej odsłoniło całość, a teraz czas na oficjalne szkice kabiny.

Nowa Skoda Octavia - nowocześniej i przestronniej

Jak czytamy w informacji prasowej, Skoda Octavia czwartej generacji wyróżniać się będzie jeszcze większą przestronnością, czego już teraz nie można jej było odmówić. Dodatkowo producent obiecuje emocjonujący design i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów.

Na pierwszych szkicach widać, że tak jak na zewnątrz, nowa Octavia będzie bardziej eleganckim i dostojnym modelem, tak i w kabinie poczujemy się jak w aucie o segment większym i z nieco wyższej półki niż dotychczasowy model.

Nowa Skoda Octavia będzie bardzo zaawansowana jeśli chodzi o rozwiązania multimedialne. Deska rozdzielcza została całkiem przeprojektowana i choć rzeczywistość będzie się mocno różnić od efektownego szkicu, to już teraz wiemy, że auto będzie o poziom wyżej od dotychczasowego, jeśli chodzi o design.

Zobacz także: kolejne elektryczne modele Volkswagena

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

Przyjęło się, że samochody elektryczne sprawdzają się jedynie w mieście, jednak najnowsze modele potwierdzają, że to nie do końca prawda. Widać to na przykładzie Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

Większość kierowców kojarzy, że samochody elektryczne można ładować na ogólnodostępnych ładowarka, ale wiedzą też, że tych jest w Polsce nadal niewiele, ale czy są też inne sposoby? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

Chociaż to zaskakujące, nie każdy kierowca chce jeździć SUV-em – dla takich osób stworzono uterenowione kombi. W ofercie Skody znajdziemy dwa modele tego typu: Octavię i Superba Scout. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Octavia - szkice wnętrza Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji - szkice wnętrza

Nowa Skoda Octavia - design mocną stroną

Uwagę zwraca choćby dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem. To rodzaj stylistycznej wisienki na torcie, której dotąd w Skodzie spodziewalibyśmy się najmniej. Tymczasem projektanci dostają od szefostwa coraz więcej możliwości puszczenia wodzy fantazji.

W wariancie wielofunkcyjnym ta designerska kierownica może uruchamiać aż 14 różnych funkcji, wszystko w zasięgu dwóch kciuków. Ale to nie koniec takich smaczków. Wystarczy spojrzeć choćby na miejsce zajmowane dotąd przez dużą dźwignię skrzyni DSG. Tu znajdzie się nowoczesny moduł sterowania z przełącznikiem kołyskowym do wyboru trybu jazdy.

Co więcej, w nowej Octavii zastosowano technologię „shift by wire”, co oznacza, że dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie z przekładnią, ale przekazuje informację o wybranym biegu elektronicznie.

Zobacz także: rekord prędkości Volkswagena ID.R

REKLAMA

Skoda Octavia czwartej generacji Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji

Nowa Skoda Octavia - wyświetlacze

W nowej Skodzie Octavii zadebiutuje także trójstrefowy system automatycznej klimatyzacji Climatronic oraz wyświetlacz przezierny head-up, który do tej pory nie był dostępny nawet w niedawno odświeżonym Superbie.

Przejdźmy jeszcze do wyświetlaczy. Na środku deski rozdzielczej, na wizualnie wydzielonej półce, znajdzie się poziomo ułożony ekran w stylu tabletu, który ma mieć do 10 cali przekątnej ekranu. Zostanie umieszczony wyżej niż dotychczas, co zwiększy komfort korzystania z niego w czasie jazdy.

Nowocześniejszą formę przyjmie też ekran wirtualnych zegarów, który w Octavii będzie mieć przekątną 10 cali i więcej możliwości zmiany sposobu wyświetlania informacji. Będą cztery fabrycznie zaprogramowane widoki – Basic, Classic, Navigation oraz Driver Assistance Systems.

Więcej szczegółów, wraz z oficjalnymi zdjęciami nadwozia i wnętrza nowej Skody Octavii poznamy 11 listopada, kiedy to w Pradze odbędzie się oficjalna premiera i odsłonięcie auta. Na początek zadebiutuje odmiana kombi, a liftback dołączy do niej nieco później.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA