REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa Skoda Octavia RS - powiew świeżości

Kilka tygodni po premierze odświeżonej Octavii czeski producent pokazuje topową wersję tego modelu. Skoda rezygnuje z 220-konnego wariantu.

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia RS po face liftingu

Producent z Mladej Bolesav pod koniec października przedstawił światu Octavie po face liftingu. Ta premiera wywołała sporo kontrowersji, głównie poprzez zmianę w wyglądzie przodu auta. Jak widać pokazana dziś najmocniejsza Octavia w gamie także ma rozdzielone klosze reflektorów.

O podzielonych reflektorach dyskutować można godzinami. Naszym zdaniem topowa wersja kompaktowej Skody lepiej prezentuje się niż zwykły wariant. Pozostańmy przy konkretach. Octavia RS opcjonalnie może być wyposażona w lampy typu full LED. Poza nowymi reflektorami auto ma nieznacznie zmieniony przedni zderzak.

W tylnej części auta zmieniło się wnętrze kloszy, które teraz już w standardzie w całości są wykonane z diod LED. Poza tym tuż nad końcówkami wydechu zamontowano wąski pas świetlny, który pełni funkcję dodatkowego światła stopu.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia RS po face liftingu

Octavia RS ma teraz o 15 mm niżej zawieszone nadwozie i o 30 mm szerzą tylną oś. W ofercie znajdziemy 6-biegową skrzynię mechaniczną oraz 6-stopniową, dwusprzęgłową.

Auto ma progresywny układ kierowniczy, elektroniczny mechanizm różnicowy XDS+ oraz elektronicznie regulowane zwieszenie DCC (Dynamic Chassis Control). Kierowca może wybrać pomiędzy ustawieniami Comfort, Normal lub Sport.  

REKLAMA

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia RS po face liftingu

Skoda zrezygnowała z 220-konnego wariantu RS. Teraz w ofercie będzie tylko wersja 2.0 TSI o mocy 230 KM (350 Nm) oraz 2.0 TDI, które oferuje niezmienione 184 KM (380 Nm).

Skoda Octavia RS po face liftingu - osiągi:

2.0 TSI:

  • 0-100 km/h - 6,7 s
  • prędkość maks. - 250 km/h

2.0 TDI:

  • 0-100 km/h - 7,9 s
  • prędkość maks. - 232 km/h

Pojawiły się również plotki, według których w przyszłym roku w gamie pojawi się 245-konna wersja z dwulitrowym silnikiem TSI. Skoda jednak nie potwierdza tych rewelacji. 

REKLAMA

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia RS po face liftingu

Auto będzie oferowane z napędem przekazywanym na oś przednią, ale później do gamy modelowej dołączy wersja 2.0 TDI z napędem 4x4.

Nie mamy zdjęć wnętrza, gdyż Skoda nie udostępnia ich, ale zapewne w kabinie Octavi RS pojawi się m.in. nowy ekran dotykowy o przekątnej 9,2-cali, znany z Kodiaqa i zwykłej Octavii. 

Kompaktowy sportowiec po zmianach na polskim rynku pojawi się w pierwszej połowie 2017 roku, razem z odświeżoną Octavią Scout.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA