REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa Skoda Octavia RS przed premierą

Rasowa Skoda Octavia RS zadebiutuje już w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie. Znamy już coraz więcej szczegółów.

Skoda Octavia RS iV Materiały prasowe
Skoda Octavia RS iV

Nowa generacja Skody Octavii jest nam już dość dobrze znana, choć aut nie widać jeszcze na ulicach. Tymczasem na ostatniej prostej przygotowań znajduje się jej topowa odmiana, usportowiona Skoda Octavia RS.

Skoda Octavia RS iV – sportowa hybryda

Producent potwierdza jednocześnie, że nowa generacja modelu Octavia RS będzie dostępna z nowoczesnymi silnikami TDI oraz TSI o zwiększonej mocy, ale także z napędem hybrydowym typu plug-in, o czym pisaliśmy niedawno.

Skoda Octavia RS iV będzie tym samym pierwszym usportowionym modelem produkcyjnym w gamie czeskiej marki, pod którego maską kryją się dwa silniki – spalinowy i elektryczny. W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, dając maksimum korzyści zapewnianych przez silnik elektryczny i silnik spalinowy.

Znajdujący się w samochodzie akumulator, magazynujący 13 kWh energii, można będzie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej, a na jednym ładowaniu możliwe będzie pokonanie w trybie bezemisyjnym dystansu dochodzącego do 55 kilometrów.

Zobacz także: przełomowy model Volkswagena, o którym mało kto wiedział

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Choć nie mamy na tym etapie ostatecznego potwierdzenia parametrów napędu, to jest bardziej niż prawdopodobne, że zostanie on oparty na systemie znanym z hybryd plug-in Volkswagena czy Skody Superb iV. Mowa o użyciu silnika 1.4 TSI i łącznej mocy systemowej na poziomie 245 KM.

To wszystko, wspólnie z maksymalnym momentem obrotowym o wartości 400 Nm, pozwoli hybrydowej Skodzie Octavii RS iV przyspieszyć od 0 do 100 km/h w około 7 sekund.

Skoda Octavia RS – nie tylko hybryda

Skoda planuje wprowadzić szeroki wybór napędów do nowej Octavii RS. Oprócz wspomnianej już hybrydy plug-in będą to silniki TSI oraz TSI. Mówi się o użyciu benzynowego 2.0 TSI o mocy podobnej do tej z wersji hybrydowej, ale bez baterii i silnika elektrycznego auto ważyć będzie nawet o 250 kg mniej.

Będzie także dostępny diesel 2.0 TDI. Jego moc maksymalna dochodzić ma do okolic 200 KM. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, Skoda nie planuje wykorzystania jednostki 2.0 TDI twin-turbo, która mając 240 KM i 500 Nm, z powodzeniem napędza Skodę Kodiaq RS.

Premiera nowej generacji modelu Octavia RS odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie, który w tym roku będzie mieć miejsce w dniach 3-15 marca.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA