[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

Nowa Skoda Octavia RS przed premierą

Rasowa Skoda Octavia RS zadebiutuje już w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie. Znamy już coraz więcej szczegółów.

Skoda Octavia RS iV Skoda Octavia RS iV

Nowa generacja Skody Octavii jest nam już dość dobrze znana, choć aut nie widać jeszcze na ulicach. Tymczasem na ostatniej prostej przygotowań znajduje się jej topowa odmiana, usportowiona Skoda Octavia RS.

Skoda Octavia RS iV – sportowa hybryda

Producent potwierdza jednocześnie, że nowa generacja modelu Octavia RS będzie dostępna z nowoczesnymi silnikami TDI oraz TSI o zwiększonej mocy, ale także z napędem hybrydowym typu plug-in, o czym pisaliśmy niedawno.

Skoda Octavia RS iV będzie tym samym pierwszym usportowionym modelem produkcyjnym w gamie czeskiej marki, pod którego maską kryją się dwa silniki – spalinowy i elektryczny. W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, dając maksimum korzyści zapewnianych przez silnik elektryczny i silnik spalinowy.

Znajdujący się w samochodzie akumulator, magazynujący 13 kWh energii, można będzie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej, a na jednym ładowaniu możliwe będzie pokonanie w trybie bezemisyjnym dystansu dochodzącego do 55 kilometrów.

Zobacz także: przełomowy model Volkswagena, o którym mało kto wiedział

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>

REKLAMA

Choć nie mamy na tym etapie ostatecznego potwierdzenia parametrów napędu, to jest bardziej niż prawdopodobne, że zostanie on oparty na systemie znanym z hybryd plug-in Volkswagena czy Skody Superb iV. Mowa o użyciu silnika 1.4 TSI i łącznej mocy systemowej na poziomie 245 KM.

To wszystko, wspólnie z maksymalnym momentem obrotowym o wartości 400 Nm, pozwoli hybrydowej Skodzie Octavii RS iV przyspieszyć od 0 do 100 km/h w około 7 sekund.

Skoda Octavia RS – nie tylko hybryda

Skoda planuje wprowadzić szeroki wybór napędów do nowej Octavii RS. Oprócz wspomnianej już hybrydy plug-in będą to silniki TSI oraz TSI. Mówi się o użyciu benzynowego 2.0 TSI o mocy podobnej do tej z wersji hybrydowej, ale bez baterii i silnika elektrycznego auto ważyć będzie nawet o 250 kg mniej.

Będzie także dostępny diesel 2.0 TDI. Jego moc maksymalna dochodzić ma do okolic 200 KM. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, Skoda nie planuje wykorzystania jednostki 2.0 TDI twin-turbo, która mając 240 KM i 500 Nm, z powodzeniem napędza Skodę Kodiaq RS.

Premiera nowej generacji modelu Octavia RS odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie, który w tym roku będzie mieć miejsce w dniach 3-15 marca.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij