Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa Skoda Octavia. Zdjęcia czwartej generacji

Skoda opublikowała dwa pierwsze oficjalne szkice nowej generacji Octavii. Auto przechodzi obecnie zaawansowane testy przed swoim debiutem.

Skoda Octavia czwartej generacji - oficjalny szkic Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji - oficjalny szkic

Skoda Octavia to bez wątpienia najlepiej sprzedający się model w historii czeskiej marki. Do tej pory właścicieli znalazło ponad 6,5 mln egzemplarzy. Kolejne odsłony kompaktowej Octavii biją rekordy popularności i w wielu krajach przez długie miesiące otwierają rankingi najchętniej kupowanych modeli.

Obecny model jest już na rynku od 2013 roku, a oficjalna prezentacja miała miejsce w grudniu 2012 roku. Najwyższy zatem czas pokazać nową generację, bo mimo face liftingu z roku 2016 auto nie jest już najnowocześniejszą konstrukcją, choć sprzedaż wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

Jaka będzie czwarta generacja Skody Octavii? Sądząc tylko po oficjalnych szkicach, można wysnuć wniosek, że jej stylistyka będzie wręcz rewolucyjną zmianą w stosunku do tego, co znamy. Nie ma co się jednak spodziewać aż tak drastycznych zmian.

Wygląd nowej Octavii będzie raczej ewolucją obecnego modelu, z zastosowaniem nowych elementów stylistycznych, jak pas przedni z węższymi reflektorami w technologii Full LED czy tylnymi światłami przypominającymi te z modelu Scala.

Zobacz także: kolejne elektryczne modele Volkswagena

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Octavia czwartej generacji - oficjalny szkic Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji - oficjalny szkic

Teraz, kiedy do miana pełnowartościowego modelu kompaktowego awansowała Skoda Scala, Octavia zapewne pójdzie o pół segmentu wyżej. Pod względem wymiarów obecna Octavia już tam była, natomiast teraz dojdzie do tego szereg najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych, w tym także hybrydowe napędy. Wersja plug-in hybrid zadebiutowała już w Skodzie Superb iV. Następna będzie zapewne Octavia.

Nowa, czwarta odsłona Octavii powstanie na zaktualizowanej platformie MQB, na której osadzony został nowy Volkswagen Golf, oczekujący na przyszłotygodniową premierę, a także nadchodzące Seat Leon czy Audi A3. Auta te podzielą się również gamą jednostek napędowych – jak wspomnieliśmy, poza klasycznymi silnikami benzynowymi i Diesla, spodziewamy się systemów mild hybrid oraz hybryd plug-in.

Wiemy też, że nowa Skoda Octavia będzie wciąż oferowana nie tylko jako elegancki liftback, ale także jako praktyczne i pojemne kombi, w tym także w odmianach Scout oraz RS.

Oficjalny debiut nowej Octavii planowany jest jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie odsłonięcie nastąpi 11 listopada, ale potwierdzenie musimy jeszcze chwilę zaczekać.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA