REKLAMA

Nowa Skoda Octavia na pierwszym zdjęciu

Skoda Octavia czwartej generacji swoją premierę świętować będzie 11 listopada, ale już teraz pojawiło się pierwsze nieoficjalne zdjęcie wersji produkcyjnej.

Skoda Octavia czwartej generacji Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Skoda Octavia jest absolutnym bestsellerem, jeśli chodzi o czeską markę. Przeszło 6,5 mln sprzedanych egzemplarzy mówi samo za siebie. Kolejne odsłony kompaktowej Octavii – począwszy od pierwszej, poprzez drugą i teraz trzecią – biją rekordy popularności i w wielu krajach przez długie miesiące otwierają rankingi najchętniej kupowanych modeli.

Obecny model został po raz pierwszy zaprezentowany światu w roku 2012, najwyższy zatem czas pokazać nową generację. Jaka ona będzie, możemy przekonać się już teraz, kiedy niedługo po publikacji oficjalnych szkiców auta do sieci wyciekło słabej jakości zdjęcie, prezentujące Octavię w wersji produkcyjnej.

Skoda Octavia - ewolucja stylistyczna

Jak nietrudno było się domyślić, stylistycznie czwarta generacja Octavii stanowić będzie ewolucję tego, co znamy z obecnego modelu. Auto upodobni się nieco do modelu Scala, który teraz przejął po Octavii przedstawicielstwo w segmencie aut kompaktowych, podczas gdy nowa Octavia przeskoczy o pół poziomu wyżej w hierarchii producenta.

Nowe elementy stylistyczne, jak pas przedni z reflektorami w technologii Full LED, zwężającymi się ku środkowi, czy tylne światła przypominają te z modelu Scala, choć w przypadku reflektorów w Octavii są one węższe i przez to bardziej dostojne i eleganckie niż w kompaktowym hatchbacku.

Zobacz także: nowe SUV-y Volkswagena - nadchodzące premiery

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Octavia czwartej generacji - oficjalny szkic Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji - oficjalny szkic

Skoda Octavia - napędy

Jeśli chodzi o stronę techniczną, w tym napęd nowej Octavii, znacznie więcej dowiemy się z chwilą premiery nowej generacji Volkswagena Golfa, zapowiadanej na 24 października. Octavia dzielić z nim bowiem będzie zaktualizowaną platformę MQB, a także właśnie napędy – w tym hybrydowe typu mild hybrid oraz hybrydy plug-in.

Wśród dostępnych wersji nowej Octavii nie zabraknie też klasycznych napędów, wykorzystujących silniki benzynowe i Diesla, w tym odmiany napędzane na cztery koła.

Nowa Octavia dostępna będzie jak dotychczas, jako pięciodrzwiowy liftback oraz praktyczne i pojemne kombi. Spodziewamy się także zarówno podrasowanych odmian RS, jak i uterenowionej Skody Octavii Scout.

Wszystkie detale poznamy już niedługo, bo 11 listopada, kiedy to Skoda Octavia oficjalnie ujrzy światło dzienne.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA