Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowa Skoda w przyszłym roku

Skoda VisionD Skoda VisionD

Cechy koncepcyjnego modelu VisionD, zaprezentowanego w Genewie, znajdziemy w nowym modelu, który ma się pojawić na rynku w 2012 roku. Ma to być tanie auto, które będzie konkurować z Dacią Logan. Przeznaczone jest na rynki rozwijające się i pewnie dlatego dostępne będzie w wersji sedan. Wymiarami ma plasować się między Fabią a Octavią.

Według Skody rosnący popyt na niewielkie, oszczędne samochody, tanie w zakupie i codziennej eksploatacji, wymaga przygotowania zupełnie nowego modelu.

Jeszcze przed premierą tego modelu na rynku pojawi się malutki, miejski model Skody mniejszy od Fabii. Będzie odpowiednikiem volkswagenowskiego modelu Up!. Być może zobaczymy go już we wrześniu we Frankfurcie.

Wprowadzanie nowych modeli ma pomóc Skodzie w osiągnięciu planowanego wzrostu sprzedaży. W zeszłym roku Czesi sprzedali 762 tysiące aut (z tego 350 tysięcy samej Octavii), a od 2018 roku firma chce sprzedawać 1,5 miliona aut rocznie.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W gruncie rzeczy zaprzeczasz sam sobie, bo najpierw wspominasz o Jettcie, a potem mówisz, że między Golfem a Passatem niczego nie ma. Na dobrą sprawę właśnie Jetta ma być tańszym Passatem.
  ~Samuraj, 2011-03-17 20:57:30
 • avatar
  zgłoś
  Nie byłoby tego na czym oprzeć bo VW nie ma nic między Golfem i PassatemMa Jettę... i Golfa Plus dla rodzin z nadwagą
  eri, 2011-03-17 20:56:28
 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj' napisał(-a):Ja myślę, że Skoda wie co robi i nie zaserwuje czegoś czego ludzie nie będą chcieli kupować. Ciekawy jestem co powstanie. Sedan na bazie Jetty, który zastąpi Octavię Tour.'eri' napisał(-a):Zakładam, że bardziej chodzi tu o promocję nowego dizajnu, bo jeśli tylko o nowy rozmiar, to jest to samochód dla wszystkich.... czyli dla nikogo. Chyba prościej wsadzić coś miedzy kompaktową Octavię a przepastnego (szczególnie w środku) Superb'a.Nie byłoby tego na czym oprzeć bo VW nie ma nic między Golfem i Passatem
  rzęsor, 2011-03-17 00:42:15
 • avatar
  zgłoś
  Ja myślę, że Skoda wie co robi i nie zaserwuje czegoś czego ludzie nie będą chcieli kupować. Ciekawy jestem co powstanie.
  ~Samuraj, 2011-03-16 21:08:05
 • avatar
  zgłoś
  Zakładam, że bardziej chodzi tu o promocję nowego dizajnu, bo jeśli tylko o nowy rozmiar, to jest to samochód dla wszystkich.... czyli dla nikogo. Chyba prościej wsadzić coś miedzy kompaktową Octavię a przepastnego (szczególnie w środku) Superb'a.
  eri, 2011-03-16 20:04:45
 • avatar
  zgłoś
  W gamie czeskiej marki pojawi się sedan nieznacznie większy od Fabii.
  auto motor i sport, 2011-03-16 10:08:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij