[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Nowa Toyota Auris już w Genewie

Na nadchodzącym wielkimi krokami salonie samochodowym w Genewie zobaczymy trzecią generację Toyoty Auris. Co jeszcze pokaże w Genewie Toyota?

Toyota Auris 2018 Toyota Auris 2018

Światowa premiera Aurisa trzeciej generacji, z mocniejszym napędem hybrydowym to dopiero początek tego, co pokaże japońska marka. Na salonie zobaczymy ponadto odświeżoną Toyota Aygo z mocniejszym silnikiem, pojazdy autonomiczne oraz zapowiedź powrotu Toyoty Supra w postaci koncepcyjnego samochodu wyścigowego.

Toyota Auris

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie będą miejscem światowej premiery Toyoty Auris trzeciej generacji. Nowy model, zastępujący leciwą już "dwójkę", ma przeprojektowane, bardziej dynamiczne nadwozie oraz zupełnie nowy napęd hybrydowy z silnikiem Dynamic Force Engine o pojemności dwóch litrów.

Jednostka ta ma zwiększoną wydajność cieplną, sięgającą 41 proc. Generuje większą moc i moment obrotowy, jednocześnie emitując mniej szkodliwych gazów do środowiska.

Moc 169 KM osiągana jest tu przy 6600 obr./min, a 205 Nm momentu obrotowego jest do dyspozycji przy 4800 obr./min. Te dane dotyczą modeli napędzanych jedynie silnikiem spalinowym. W hybrydzie moc silnika 2.0 ograniczona jest do 144 KM przy 6000 obr./min, a moment do 180 Nm przy 4400 obr./min.

Wraz z debiutem Aurisa Toyota inauguruje wdrażanie strategii poszerzenia oferty najważniejszych modeli w Europie o wybór dwóch napędów hybrydowych o różnej mocy.

REKLAMA

Toyota Aygo 2018 Toyota Aygo 2018

Toyota Aygo

Na Salonie w Genewie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana zmodernizowana Toyota Aygo. Odświeżony model ma zmodernizowany, mocniejszy silnik i wyróżnia się w segmencie małych aut miejskich nowymi opcjami personalizacji wyglądu nadwozia i wnętrza.

Nowe Aygo zachowuje rozpoznawalny znak X. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej, dostępnymi w standardzie w każdej wersji wyposażenia.

Unowocześniona jednostka 1,0 l VVT-i ma nowy podwójny układ wtryskiwaczy paliwa, wyższy stopień sprężania, szereg nowych elementów o niskim tarciu, chłodzony system recyrkulacji spalin (EGR) oraz ulepszony wałek wyrównawczy, obniżający drgania na biegu jałowym. Moc silnika została zwiększona do 72 KM przy 6 000 obr./min., zaś moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4 400 obr./min. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,8 s (o 0,4 s szybciej) i rozpędza się do 160 km/h.

REKLAMA

Toyota Supra Concept Toyota Supra Concept

Toyota Supra

6 marca zadebiutuje także wyścigowy samochód koncepcyjny, który będzie stanowił zapowiedź powrotu największej ikony w historii sportowych samochodów Toyoty. Nazwa nie jest jeszcze potwierdzona, ale prawdopodobnie chodzi o model Toyota Supra.

W ostatnich latach Toyota systematycznie rozbudowuje swoją gamę sportowych modeli. Podczas Geneva Motor Show 2017 zadebiutował Yaris GRMN, hot hatch o mocy 212 KM, korzystający z rozwiązań wypracowanych przy budowie Yarisa WRC.

We wrześniu do salonów w Japonii Toyota wprowadziła nową markę GR, opracowaną na bazie doświadczeń TOYOTA GAZOO Racing w sportach motorowych. W nowej serii znalazło się siedem modeli, w tym coupe 86 GR, Vitz GR (japoński odpowiednik Yarisa) i Toyota Prius Plug-in Hybrid GR SPORT.

W styczniu 2018 roku na Tokyo Auto Salon została zaprezentowana Toyota GR Super Sport Concept, sportowe coupe z wyczynowym napędem Toyota Hybrid System – Racing (THS-R), pochodzącym z wyścigowej Toyoty TS050 Hybrid.

Teraz czas na kolejny etap. Nie jest tajemnicą, że Toyota pracuje nad nowym sportowym samochodem wspólnie z BMW, dla którego ma to być nowa wersja Z4.

Więcej dowiemy się podczas oficjalnej prezentacji na salonie samochodowym w Genewie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij