REKLAMA

Nowa Toyota Auris - pierwsze zdjęcia wnętrza

Toyota zaprezentowała nową generację Aurisa na salonie samochodowym w Genewie, ale tylko z zewnątrz. Teraz możemy wreszcie zajrzeć do jej kabiny.

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

W Genewie Toyota wystawiła egzemplarz Aurisa w wersji przedprodukcyjnej, zamkniętej na cztery spusty. Nie można było zajrzeć do środka, gdzie zapewne i tak wiele byśmy nie zobaczyli. Przyszedł jednak czas, w którym możemy zobaczyć, co Japończycy przygotowali w nowej odsłonie swojego hitu.

Źródłem informacji jest... Toyota Corolla Hatchback. To amerykańska wersja Aurisa, przygotowana do debiutu na nadchodzącym salonie samochodowym w Nowym Jorku. Wcześniej model oferowany był w Stanach jako Scion iM, a później Toyota Corolla iM. Teraz będzie Toyotą Corollą Hatchback. Po prostu.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Przejdźmy do rzeczy. W kabinie dominuje prostota i przejrzystość. Na środku konsoli centralnej zamontowano ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o przekątnej 8 cali, zapewne dostępny w wyższych wersjach wyposażenia. Wyświetlacz umieszczony jest dość wysoko, co ułatwi korzystanie z niego w czasie jazdy.

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Po obu jego stronach znajdują się czytelne przyciski, a pod nimi dwa pokrętła. To w dzisiejszych czasach wcale nie takie oczywiste, bo wielu producentów odchodzi od przycisków i pokręteł, zostawiając kierowcę z walką o trafienie we właściwe pole gładkiej tafli ekranu podczas jazdy, by zmienić choćby ustawienie klimatyzacji.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Tutaj obsługa nawiewu sterowana jest poprzez osobny, niżej umieszczony panel, z dwoma pokrętłami i dziesięcioma przyciskami. Wszystko wygląda bardzo czytelnie, ale sprawdzimy to na własnej skórze podczas pierwszych jazd testowych.

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Poza tym w kabinie nowego Aurisa wygospodarowano podobno znacznie więcej miejsca do przechowywania drobiazgów. Kieszenie przednich drzwi zmieszczą bez problemu dokumenty w formacie A4 lub 0,7-litrową butelkę. Z tyłu kieszenie pomieszczą półlitrowe butelki.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Więcej dowiemy się po premierze modelu, na salonie samochodowym w Nowym Jorku. Wiemy natomiast, że nowy Auris nie będzie dostępny z silnikiem Diesla, za to z jednym benzynowym i aż dwiema odmianami napędu hybrydowego.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA