REKLAMA

Nowa Toyota Auris - znamy miejsce produkcji

Toyota ogłosiła, że Auris trzeciej generacji, który pojawi się na salonie samochodowym w Genewie, będzie montowany w fabryce TMUK w Burnaston.

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa generacja Toyoty Auris, która zostanie oficjalnie pokazana juz za kilka dni, została zbudowany na platformie Toyota New Global Architecture (TNGA). Premiera nowego Aurisa odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Genewie 6 marca.

Toyota Auris trzeciej już generacji to jedna z kilku dużych premier japońskiej marki, jakie zostaną zaprezentowane na salonie samochodowym w Genewie. Zgodnie z globalną strategią firmy, nowy model został zaprojektowany w architekturze TNGA, która zwiększa sztywność i stabilność konstrukcji oraz poprawia dynamikę jazdy dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości.

Koncern Toyota Motor Corporation ogłosił, że nowy Auris będzie produkowany w fabryce Toyota Manufacturing UK (TMUK) w Burnaston w Anglii. Zakład TMUK w Deeside w Północnej Walii będzie głównym dostawcą silników do modelu. Jak więc widać, zagrożenia związane z Brexitem są Toyocie niestraszne.

REKLAMA

REKLAMA

W ubiegłym roku Toyota Motor Europe zainwestowała w rozwój TMUK 240 milionów funtów. Fabryka została wyposażona w nowe technologie, maszyny i systemy, umożliwiające produkcję samochodów w architekturze TNGA.

- Produkowanie samochodów opracowanych w technologii TNGA lokalnie to kluczowy element naszej strategii wzmocnienia konkurencyjności naszych fabryk na globalnym rynku. Decyzja o produkcji Aurisa w fabryce w Burnaston oraz silników TNGA w Deeside świadczy o naszej pewności co do wysokich kompetencji naszych współpracowników z TMUK – skomentował dr Johan van Zyl, prezydent i CEO Toyota Motor Europe, podczas swojej wizyty w Burnaston.

- Rozpoczęcie produkcji nowego modelu w architekturze TNGA to duża odpowiedzialność. Jesteśmy zdeterminowani, aby produkować samochody i silniki najwyższej jakości zgodnie z zasadą ograniczania kosztów – powiedział Marvin Cooke, dyrektor TMUK.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA