REKLAMA

Nowa Toyota Camry – kiedy w Europie?

W Detroit pokazano ósmą generację najpopularniejszego auta osobowego Ameryki.

Toyota Camry
Toyota Camry
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 148 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Przez ostatnie 15 lat Camry bez przerwy dzierży tytuł najchętniej wybieranego samochodu osobowego w USA. By podtrzymać zainteresowanie klientów Toyota przygotowała nowy model – niższy, szerszy, z bardziej opływową sylwetką i sportowym charakterem.

W kabinie Camry chce urzec wykończonym miękkimi materiałami kokpitem przechylonym w stronę kierowcy, nowym systemem multimedialnym z dostępem do Internetu i wygodniejszymi fotelami.

REKLAMA

Oczywiście, jak przystało na współczesne auto, Camry będzie wypchane systemami bezpieczeństwa takimi jak układ automatycznego hamowania, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, asystent martwego pola, czy automatyczna zmiana świateł z drogowych na mijania.

Nowy model powstaje na platformie modularnej Toyoty TNGA, na której powstaje również Prius i C-HR.  W Stanach auto będzie sprzedawane z 2,5-litrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym oraz 3,5-litrowym V6. Oczywiście nie braknie również odmiany hybrydowej, z silnikiem elektrycznym wspierającym mniejszą z wyżej wymienionych jednostek.

Przed laty Camry można było kupić też w salonach w Europie. Biorąc pod uwagę, że Avensis ma już swoje lata, można w Camry upatrywać jego godnego następcy, szczególnie, że powstaje na globalnej platformie, na której Toyota buduje modele dostępne w naszej części świata. Pojawienie się europejskiej odmiany z hybrydowym układem napędowym zupełnie by nas nie zaskoczyło. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA