Nowa Toyota Camry – kiedy w Europie?

W Detroit pokazano ósmą generację najpopularniejszego auta osobowego Ameryki.

Toyota Camry
Toyota Camry
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 167 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Przez ostatnie 15 lat Camry bez przerwy dzierży tytuł najchętniej wybieranego samochodu osobowego w USA. By podtrzymać zainteresowanie klientów Toyota przygotowała nowy model – niższy, szerszy, z bardziej opływową sylwetką i sportowym charakterem.

REKLAMA

W kabinie Camry chce urzec wykończonym miękkimi materiałami kokpitem przechylonym w stronę kierowcy, nowym systemem multimedialnym z dostępem do Internetu i wygodniejszymi fotelami.

Oczywiście, jak przystało na współczesne auto, Camry będzie wypchane systemami bezpieczeństwa takimi jak układ automatycznego hamowania, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, asystent martwego pola, czy automatyczna zmiana świateł z drogowych na mijania.

Nowy model powstaje na platformie modularnej Toyoty TNGA, na której powstaje również Prius i C-HR.  W Stanach auto będzie sprzedawane z 2,5-litrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym oraz 3,5-litrowym V6. Oczywiście nie braknie również odmiany hybrydowej, z silnikiem elektrycznym wspierającym mniejszą z wyżej wymienionych jednostek.

Przed laty Camry można było kupić też w salonach w Europie. Biorąc pod uwagę, że Avensis ma już swoje lata, można w Camry upatrywać jego godnego następcy, szczególnie, że powstaje na globalnej platformie, na której Toyota buduje modele dostępne w naszej części świata. Pojawienie się europejskiej odmiany z hybrydowym układem napędowym zupełnie by nas nie zaskoczyło. 

Zobacz także:
REKLAMA