Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Nowa Toyota Prius - szczegóły

Toyota Prius Toyota Prius

Zdjęcia nowego Priusa wyciekły do internetu jakiś czas temu, dlatego bardziej od sylwetki auta, wszyscy ciekawi byli zastosowanych w nim rozwiązań technicznych. Pod maską Priusa znalazła się czterocylindrowa benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra.

Ciekawostką jest fakt, że ten 98-konny silnik pracuje w tak zwanym cyklu Atkinsona. Oznacza to, że suwy ssania, sprężania, pracy oraz wydechu odbywają się w czasie jednego obrotu tłoka. Podobnie jak w przypadku Wankla, w silniku Atkinsona mamy do czynienia z wirującymi tłokami.

Silnik, by być jak najbardziej ekonomicznym, posiada elektryczną pompę wodną oraz nowy system recyrkulacji gazów wydechowych.

Z jednostką benzynową współpracuje 80-konny silnik elektryczny, natomiast maksymalna moc układu hybrydowego wynosi 134 konie mechaniczne. Nowy Prius do 100 km/h przyspiesza w czasie 9,8 sekund i zużywa mniej paliwa niż poprzednik.

Toyota szczyci się tym, że trzecia generacja jej hybrydy waży o 20% mniej niż auto drugiej generacji i ma najniższy współczynnik oporu powietrza (Cx=0,25) spośród samochodów seryjnych. Prius może być wyposażony w baterie słoneczne umieszczone na dachu.

Źródło: Toyota, informacja własna

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 119 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  bardzo fajne autko spalanie na poziomie 3,9 l/na 100km wHiszpani najtansza wersja kosztuje 94 000 tys zlotych po aktualnym kursie euro polecam warte zainteresowania
  ~baruc, 2009-08-30 15:06:56
 • avatar
  zgłoś
  Wspamniałe autko, wszystko jednak zależy od ceny, którą będzie trzeba zapłacić za najtańszą wersję ekologicznego autka. W dobie kryzysu gospodarczo-energetycznego może być ciekawą alternatywą. Czekam na test.
  ~zloty666, 2009-01-13 14:23:48
 • avatar
  zgłoś
  Toyota dosłownie przed chwilą na targach motoryzacyjnych w Detroit zaprezentowała oficjalnie Priusa trzeciej generacji.
  auto motor i sport, 2009-01-12 19:21:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij