Nowa Toyota Prius - szczegóły

Toyota Prius
Toyota Prius
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 120 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zdjęcia nowego Priusa wyciekły do internetu jakiś czas temu, dlatego bardziej od sylwetki auta, wszyscy ciekawi byli zastosowanych w nim rozwiązań technicznych. Pod maską Priusa znalazła się czterocylindrowa benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra.

Ciekawostką jest fakt, że ten 98-konny silnik pracuje w tak zwanym cyklu Atkinsona. Oznacza to, że suwy ssania, sprężania, pracy oraz wydechu odbywają się w czasie jednego obrotu tłoka. Podobnie jak w przypadku Wankla, w silniku Atkinsona mamy do czynienia z wirującymi tłokami.

Silnik, by być jak najbardziej ekonomicznym, posiada elektryczną pompę wodną oraz nowy system recyrkulacji gazów wydechowych.

Z jednostką benzynową współpracuje 80-konny silnik elektryczny, natomiast maksymalna moc układu hybrydowego wynosi 134 konie mechaniczne. Nowy Prius do 100 km/h przyspiesza w czasie 9,8 sekund i zużywa mniej paliwa niż poprzednik.

Toyota szczyci się tym, że trzecia generacja jej hybrydy waży o 20% mniej niż auto drugiej generacji i ma najniższy współczynnik oporu powietrza (Cx=0,25) spośród samochodów seryjnych. Prius może być wyposażony w baterie słoneczne umieszczone na dachu.

Źródło: Toyota, informacja własna

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA