REKLAMA

Nowa Toyota RAV4 - rewolucja w designie

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Toyota zaprezentowała piątą generację modelu RAV4. Samochód zaskakuje stylistyką, która zrywa z tym, co znaliśmy wcześniej.

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tegoroczne targi New York International Auto Show są miejscem gorącej premiery na stoisku Toyoty. Po raz pierwszy pokazany został tu następca bestsellera, modelu RAV4. Samochód jest niepodobny do tego, co japoński SUV prezentował do tej pory.

Piąta generacja Toyoty RAV4 jest pierwszym modelem RAV4 zbudowanym na platformie Toyota New Global Architecture (TNGA). Jak zapowiada producent, nowy model ma wszystko to, co najważniejsze u poprzedników - zaawansowane rozwiązania w dziedzinie napędu czy nowoczesne systemy bezpieczeństwa.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

Pod względem stylistyki nowy RAV4 jest bardziej dojrzały, a kanciaste linie nadają mu nowoczesnego wyglądu i zarazem sprawiają, że auto wygląda na solidne i masywne. Przedni pas - kształtem grilla i reflektorów - przypomina trochę Forda Edge, z kolei tylne światła modele Lexusa. Ukłonem w stronę obecnych trendów jest opcjonalne dwukolorowe nadwozie.

Długość nowej Toyoty RAV4 – 4600 mm – jest niemal taka sama, jak długość aktualnej wersji. Zmniejszony został przedni i tylny zwis, za to rozstaw osi zwiększono o 30 mm, co umożliwiło powiększenie kabiny i uzyskanie wyższego komfortu wnętrza.

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

Przestrzeń bagażowa jest nie tylko większa, ale i bardzo funkcjonalna dzięki składanym tylnym siedzeniom, podwójnej podłodze i bocznym siatkom. Szerokość pojazdu zwiększyła się o 10 mm do 1855 mm, co również wpłynęło na powiększenie kabiny.

Nowy RAV4 będzie dostępny z dwiema jednostkami napędowymi TNGA, odznaczającymi się mniejszym zużyciem paliwa i większą mocą w stosunku do stosowanych w obecnym RAV4.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

Nowa hybrydowa jednostka napędowa z 2,5-litrowym silnikiem spalinowym łączy oszczędność paliwa, małą emisję szkodliwych substancji oraz cichą pracę z większą mocą i szybszym reagowaniem na działania kierowcy. Samochód będzie również dostępny z nowym, dwulitrowym silnikiem benzynowym oraz manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Diesli nie zobaczymy.

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

W stosunku do aktualnego modelu poprawione zostały właściwości jezdne auta, dzięki istotnym usprawnieniom układów napędu na wszystkie koła zastosowanych w nowym RAV4. Jazdę w lekkim terenie umożliwia większy prześwit.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

Dla wersji hybrydowej Toyota opracowała zupełnie nowy system napędu elektrycznego, wyróżniający się bardziej efektywnym wykorzystaniem energii. Drugi silnik elektryczny napędzający tylne koła generuje duży moment obrotowy przy obniżonych stratach energii, zapewniając dzielność terenową w różnych warunkach jazdy przy małym zużyciu paliwa.

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

System napędu na wszystkie koła udoskonalono również w wersji konwencjonalnej z dwulitrowym silnikiem benzynowym, stosując podwójne sprzęgło i odłączanie tylnego mostu w wersji z automatyczną skrzynią biegów.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota RAV4 2018
Toyota RAV4 2018

Wykorzystanie platformy TNGA, która zapewnia niski środek ciężkości, optymalny rozkład masy oraz większą sztywnością nadwozia, korzystnie wpływa na dynamikę RAV4, zapewniając większą stabilność w zakrętach i precyzyjne reagowanie na działania kierowcy. O tym przekonamy się podczas pierwszych jazd testowych. Nowy SUV trafi na rynki europejskie w pierwszym kwartale 2019 roku.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA