Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowa era rajdów!

Race of Champions - Citroen C4 WRC Na występach gościnnych nowa broń fabrycznego zespołu Citroena na rajdowych trasach - C4 WRC

W 2010 roku z odcinków specjalnych mistrzostw świata znikną samochody WRC w postaci, w jakiej je do tej pory znaliśmy. Decyzją Rady Światowej FIA, od tego roku pojazdy WRC będą bazować na autach typu S2000!

Kit do przeobrażenia S2000 w WRC ma kosztować nie więcej niż 30 000 euro i ma pozwolić na zwiększenie mocy o około 50 koni mechanicznych. Zestaw zawiera większą turbosprężarkę, kolektory ssący i wydechowe o większej średnicy, poprawiony system zmiany biegów z łopatkami przy kierownicy oraz elementy aerodynamiczne.

Żadne zmiany nie będą obejmować zaś elektroniki - wszystko w celu redukcji kosztów. Nowe pojazdy klasy WRC będą dopuszczone tylko do startu w mistrzostwach świata. Klasa Production Car World Rally Championship dla samochodów grupy N i obecnych S2000 - zostanie utrzymana.

Źródło: autoklub.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Debiutowały w roku 1997 i stanowiły porządny krok naprzód w stosunku do aut A-grupowych. Ale dni aut WRC są już policzone!
    auto motor i sport, 2008-12-13 09:17:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij