Nowa funkcja Mio

Mio opracowało system, który pomaga uniknąć mandatu na odcinkowym pomiarze prędkości i wypracować nawyk płynnej i bezpiecznej jazdy.

Mio materiały prasowe
Mio

Inspekcja Transportu Drogowego konsekwentnie montuje na polskich drogach nowe zestawy odcinkowego pomiaru prędkości, których dziś jest już ponad 30. System ten jeszcze skuteczniej niż fotoradar wychwytuje z kierowców, którzy jeżdżą za szybko. Mierzy on czas przejazdu na danej trasie. W momencie, gdy prędkość zostanie przekroczona kierowca otrzymuje mandat. Jak się okazało odcinkowy pomiar prędkości, stał się skuteczną metodą wyłapującą szarżujących za kółkiem. Jeszcze do niedawana był on stosowany głównie na autostradach. Dziś coraz częściej można go spotkać na pozostałych rodzajach dróg, a co jakiś czas pojawia się komunikat o rekordowej liczbie wystawionych mandatów na podstawie danych pozyskanych z OPP.

REKLAMA

- Od momentu kiedy system OPP pojawił się na drogach otrzymywaliśmy od kierowców sygnały, że przydałoby się rozwiązanie, które pomoże płynnie i bez mandatu pokonać taki odcinek. Wielu kierowców dowiadywało się o tym, że znajdują się na takim punkcie dopiero po fakcie, gdy czekała na nich niemiła niespodzianka w postaci mandatu i punktów karnych. Mio, jako pierwszy producent wideorejestratorów, postanowiło opracować system, który nie tylko pomaga uniknąć mandatu, ale pozwala wypracować u kierowcy nawyk płynnej i bezpiecznej jazdy - podkreśla Łukasz Tetkowski, Mio Marketing Manager MiTAC CEU & DACH Europe.

Jak to działa?
Kierowca, który zdecyduje się na zakup kamery samochodowej z funkcją informowania o odcinkowym pomiarze prędkości, w trakcie jazdy otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Podobne powiadomienie otrzyma w sytuacji, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Wideorejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę. Będzie również wiedział jaką długość odcinka pozostała do przejechania. Jest to możliwe, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, który na bieżąco weryfikuje położenie auta. Wszystkie informacje wyświetlają się na ekranie kamery. Dodatkowo kierowca może być pewien, że jego wideorejestrator będzie miał zawsze aktualne informacje, ponieważ producent gwarantuje bieżącą aktualizacje baz z informacją, gdzie umiejscowione są fotoradary oraz odcinkowy pomiar prędkości. Funkcja dostępna jest w najnowszych modelach z serii 800.

Mio materiały prasowe
Mio

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA