Nowa generacja Audi A8 - pierwsze zdjęcie

Nowa generacja Audi A8 oficjalnie pojawi się już za kilka dni. Producent z Ingolstadt podgrzewa atmosferę, dawkując kolejne informacje. Co wiemy do tej pory?

Audi A8 nowej generacji
Audi A8 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 429 800 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Na nowe Audi A8 czeka cała rzesza fanów marki, wespół z dziennikarzami motoryzacyjnymi. Co jak co, ale prezentacja flagowej limuzyny zawsze przynosi rewolucyjne rozwiązania, nowe trendy i ciekawe pomysły.

REKLAMA

Dopiero co pisaliśmy o tym, że Audi pokazało już krótką prezentację aktywnego zawieszenia, które opiera się na systemie kamer. Pisaliśmy o kolejnej odsłonie wyświetlacza Audi Virtual Cockpit, który zastępuje klasyczne zegary, dając szeroką możliwość personalizacji wyświetlanych informacji.

Kolejną nowością jest funkcja masażu, dostępna w modelach A8 L, z przedłużonym rozstawem osi. Przy czym nie jest to wyłącznie funkcja masażu, w której ukryte w fotelu mechanizmy rozluźniają napięte stresem plecy czy uda. Niemcy poszli dalej, dając możliwość wygodnego wyłożenia się na fotelu i wykonania masażu... stóp. Bo przecież nic tak nie relaksuje, jak porządny masaż stóp, prawda?

Można będzie wyregulować intensywność masażu oraz wybrać jedną z dwóch opcji - "wave" lub "stretch". Obsługa będzie dokonywana z poziomu dotykowego panelu na środku kanapy, podobnego jak w koncepcyjnym modelu Q8.

Teraz, na kilka dni przed premierą, która zaplanowana jest na 11 lipca, dostajemy pierwsze oficjalne zdjęcie profilu auta. Zdradza ono tradycyjnie smukłą i elegancką sylwetkę flagowej limuzyny, ale pokazuje też zupełnie inny pomysł na stylistyczne zakończenie tyłu nadwozia, nawiązującą do koncepcyjnego modelu Prologue.

Z jednego z filmów wprowadzających w premierę nowego Audi A8, jednocześnie nawiązujących do nowego filmu o Spidermanie, gdzie A8 będzie grać swoją rolę, dowiedzieliśmy się też, że tylne światła będą połączone efektowną świetlną listwą. Wiemy także o możliwości włączenia trybu autonomicznej jazdy.

Audi A8 nowej generacji
Audi A8 2017

Co jeszcze wiemy o nowym Audi A8? Rywal Mercedesa Klasy S i BMW Serii 7 ma być dostępny z nową, 48-woltową instalacją elektryczną, na wzór tej, którą znamy choćby z Audi SQ7. Oszczędność paliwa przy tym rozwiązaniu, obecnym w każdej wersji napędowej, to średnio 0,7 l/100 km.

Nowe Audi A8 ma także możliwość zdalnego parkowania, włącznie z wykonaniem manewru zawracania o 180 stopni i wjazdu do garażu.

Premiera nowej generacji Audi A8 odbędzie się 11 lipca, przed południem, w Barcelonie. Materiał, wraz z pełną galerią zdjęć, znajdziecie oczywiście u nas.

Zobacz także:
REKLAMA