[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Nowa generacja Hondy Accord

Honda Accord nowej generacji została oficjalnie zaprezentowana. Znamy już szczegóły dotyczące japońskiego sedana.

Honda Accord 2017 Honda Accord 2017

Honda Accord jest wielkim nieobecnym na europejskim rynku, gdzie niepodzielnie królują SUV-y i wciąż dobrze sprzedające się kompakty. Nie jest jednak wykluczone, że wraz z nową generacją, Accord powróci na Stary Kontynent. Przyjrzyjmy się mu więc zatem nieco bliżej.

O wyglądzie można pisać wiele, choć i tak zdjęcia mówią wszystko. Nowy Accord wygląda nowocześnie i elegancko. Nie brakuje kanciastych przetłoczeń i ostrych linii, co jest zgodne z obecną polityką Hondy. Uwagę zwraca płynna, elegancka linia boczna. Auto, mimo że jest sedanem, wygląda jak całkiem zgrabny liftback.

O ile stylistyka nadwozia może budzić skraje uczucia, tak w kabinie panuje spokój i elegancja. Projekt deski rozdzielczej cieszy oko, wszystko wydaje się być na swoim miejscu i jest skrojone ze smakiem. Przypomina nieco kabinę Mazdy 6. Producent obiecuje też wysoką jakość materiałów.

Liczba przycisków nie została ograniczona do minimum, bo jest ich co najmniej kilkanaście, ale to można zaliczyć na plus. Wyeliminowanie przycisków na rzecz dotykowych ekranów może i wygląda nowocześnie, ale bywa kłopotliwe w obsłudze, kiedy w czasie jazdy trzeba precyzyjnie trafić w dany obszar gładkiej tafli dotykowego ekranu. W Accordzie wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego ma przekątną 8 cali i umieszczony jest wysoko na środku.

W wyposażeniu nie zabraknie zarówno nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, jak i tych wspomagających kierowcę. Będą też podgrzewane i wentylowane fotele, 6-calowy ekran przezierny (head-up display) czy bezprzewodowa ładowarka do telefonu i łączność 4G.

Honda Accord 2017 Honda Accord 2017

W nowej Hondzie Accord nie znajdziemy już silników V6. W ich miejsce trafi "ofiara downsizignu" w postaci turbodoładowanej jednostki 1,5 litra o mocy 192 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Ten motor może współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub przekładnią bezstopniową.

Honda Accord 2017 Honda Accord 2017

Drugi wariant to 2-litrowe turbo o mocy 252 KM i 369 Nm momentu obrotowego. Standardowo jednostka ta połączona będzie z 10-stopniowym automatem, natomiast 6-biegowy manual będzie mógł trafić do wariantu Sport.

Honda Accord 2017 Honda Accord 2017

W ofercie pojawi się jeszcze odmiana hybrydowa, gdzie dwa motory elektryczne będą wspierane przez 2-litrowy silnik benzynowy, pracujący w cyklu Atkinsona.

Honda Accord 2017 Honda Accord 2017

Czekamy teraz na oficjalną informację dotyczącą ewentualnej premiery modelu w Europie. Z niecierpliwością czekamy na możliwość przetestowania nowego Accorda, który ma być do 80 kg lżejszy od poprzednika, a nowe zawieszenie wielowahaczowe i obniżony środek ciężkości mają poprawić prowadzenie.

Honda Accord 2017 Honda Accord 2017

A czy wy, widzielibyście nową Hondę Accord w polskich salonach? Wypowiedzcie się w komentarzach pod artykułem.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij