Nowa generacja Hondy Accord

Honda Accord nowej generacji została oficjalnie zaprezentowana. Znamy już szczegóły dotyczące japońskiego sedana.

Honda Accord 2017
Honda Accord 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda Accord jest wielkim nieobecnym na europejskim rynku, gdzie niepodzielnie królują SUV-y i wciąż dobrze sprzedające się kompakty. Nie jest jednak wykluczone, że wraz z nową generacją, Accord powróci na Stary Kontynent. Przyjrzyjmy się mu więc zatem nieco bliżej.

REKLAMA

O wyglądzie można pisać wiele, choć i tak zdjęcia mówią wszystko. Nowy Accord wygląda nowocześnie i elegancko. Nie brakuje kanciastych przetłoczeń i ostrych linii, co jest zgodne z obecną polityką Hondy. Uwagę zwraca płynna, elegancka linia boczna. Auto, mimo że jest sedanem, wygląda jak całkiem zgrabny liftback.

O ile stylistyka nadwozia może budzić skraje uczucia, tak w kabinie panuje spokój i elegancja. Projekt deski rozdzielczej cieszy oko, wszystko wydaje się być na swoim miejscu i jest skrojone ze smakiem. Przypomina nieco kabinę Mazdy 6. Producent obiecuje też wysoką jakość materiałów.

Liczba przycisków nie została ograniczona do minimum, bo jest ich co najmniej kilkanaście, ale to można zaliczyć na plus. Wyeliminowanie przycisków na rzecz dotykowych ekranów może i wygląda nowocześnie, ale bywa kłopotliwe w obsłudze, kiedy w czasie jazdy trzeba precyzyjnie trafić w dany obszar gładkiej tafli dotykowego ekranu. W Accordzie wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego ma przekątną 8 cali i umieszczony jest wysoko na środku.

W wyposażeniu nie zabraknie zarówno nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, jak i tych wspomagających kierowcę. Będą też podgrzewane i wentylowane fotele, 6-calowy ekran przezierny (head-up display) czy bezprzewodowa ładowarka do telefonu i łączność 4G.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Accord 2017
Honda Accord 2017

W nowej Hondzie Accord nie znajdziemy już silników V6. W ich miejsce trafi "ofiara downsizignu" w postaci turbodoładowanej jednostki 1,5 litra o mocy 192 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Ten motor może współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub przekładnią bezstopniową.

REKLAMA

Honda Accord 2017
Honda Accord 2017

Drugi wariant to 2-litrowe turbo o mocy 252 KM i 369 Nm momentu obrotowego. Standardowo jednostka ta połączona będzie z 10-stopniowym automatem, natomiast 6-biegowy manual będzie mógł trafić do wariantu Sport.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Accord 2017
Honda Accord 2017

W ofercie pojawi się jeszcze odmiana hybrydowa, gdzie dwa motory elektryczne będą wspierane przez 2-litrowy silnik benzynowy, pracujący w cyklu Atkinsona.

REKLAMA

Honda Accord 2017
Honda Accord 2017

Czekamy teraz na oficjalną informację dotyczącą ewentualnej premiery modelu w Europie. Z niecierpliwością czekamy na możliwość przetestowania nowego Accorda, który ma być do 80 kg lżejszy od poprzednika, a nowe zawieszenie wielowahaczowe i obniżony środek ciężkości mają poprawić prowadzenie.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Accord 2017
Honda Accord 2017

A czy wy, widzielibyście nową Hondę Accord w polskich salonach? Wypowiedzcie się w komentarzach pod artykułem.

Zobacz także:
REKLAMA