[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowa generacja Nissana Leaf już za miesiąc

Na prezentację Nissana Leafa nowej generacji czekamy z niecierpliwością, a tymczasem producent karmi nas kolejnymi teaserami.

Nissan Leaf Nissan Leaf

Z najnowszej odsłony sagi o nowym Nissanie Leaf dowiadujemy się na przykład, że w porównaniu z obecną generacją, nowy model będzie miał bardziej opływową sylwetkę, co zapewni mu większą wydajność aerodynamiczną, czyli większy zasięg na jednym ładowaniu.

Parametry aerodynamiczne mają zasadnicze znaczenie dla efektywności jazdy samochodem elektrycznym. Mniejszy opór powietrza i lepsza stabilność pozwalają na przejechanie dłuższego odcinka pomiędzy ładowaniami.

Nissan Leaf nowej generacji ma poza tym mniejszy prześwit, który pomaga w utrzymaniu zerowego współczynnika siły nośnej, a tym samym lepszej stabilności przy dużej prędkości. Inne rozwiązania konstrukcyjne poprawiają natomiast stabilność pojazdu przy silnym wietrze bocznym.

Inspirując się kształtem skrzydeł samolotu, inżynierowie Nissana zaprojektowali idealny kształt nowego Nissana Leaf, co umożliwia symetryczny przepływ powietrza pomagający płynniej i efektywniej pokonywać jego opór.

Dziś Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie - klienci kupili już ponad 277 000 egzemplarzy tego modelu. Nowa generacja zostanie oficjalnie pokazana 6 września.

Z ujawnionych do tej pory - bardziej lub mniej oficjalnie - informacji, wiemy między innymi o systemie e-Pedal. Chodzi o to, że zmniejszając nacisk na pedał gazu, kierowca spowoduje spowolnienie jazdy, przy okazji odzyskując energię z hamowania. Auto może w ten sposób zatrzymać się całkowicie i stać nieruchomo, nawet na wzniesieniu.

Nowy Nissan Leaf będzie również wyposażony w układ ProPILOT, umożliwiający półautonomiczną jazdę, na przykład na autostradzie.

Jeśli chodzi o zasięg, szpiegowskie zdjęcia, na których uchwycono kabinę, pokazują wyświetlany na desce rozdzielczej zasięg 265 kilometrów. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie była wówczas bateria, ale to i tak o wiele więcej, niż oferuje obecny Leaf.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 153 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij