Nowa generacja Nissana Leaf już za miesiąc

Na prezentację Nissana Leafa nowej generacji czekamy z niecierpliwością, a tymczasem producent karmi nas kolejnymi teaserami.

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 129 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z najnowszej odsłony sagi o nowym Nissanie Leaf dowiadujemy się na przykład, że w porównaniu z obecną generacją, nowy model będzie miał bardziej opływową sylwetkę, co zapewni mu większą wydajność aerodynamiczną, czyli większy zasięg na jednym ładowaniu.

REKLAMA

Parametry aerodynamiczne mają zasadnicze znaczenie dla efektywności jazdy samochodem elektrycznym. Mniejszy opór powietrza i lepsza stabilność pozwalają na przejechanie dłuższego odcinka pomiędzy ładowaniami.

Nissan Leaf nowej generacji ma poza tym mniejszy prześwit, który pomaga w utrzymaniu zerowego współczynnika siły nośnej, a tym samym lepszej stabilności przy dużej prędkości. Inne rozwiązania konstrukcyjne poprawiają natomiast stabilność pojazdu przy silnym wietrze bocznym.

Inspirując się kształtem skrzydeł samolotu, inżynierowie Nissana zaprojektowali idealny kształt nowego Nissana Leaf, co umożliwia symetryczny przepływ powietrza pomagający płynniej i efektywniej pokonywać jego opór.

Dziś Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie - klienci kupili już ponad 277 000 egzemplarzy tego modelu. Nowa generacja zostanie oficjalnie pokazana 6 września.

REKLAMA

REKLAMA

Z ujawnionych do tej pory - bardziej lub mniej oficjalnie - informacji, wiemy między innymi o systemie e-Pedal. Chodzi o to, że zmniejszając nacisk na pedał gazu, kierowca spowoduje spowolnienie jazdy, przy okazji odzyskując energię z hamowania. Auto może w ten sposób zatrzymać się całkowicie i stać nieruchomo, nawet na wzniesieniu.

Nowy Nissan Leaf będzie również wyposażony w układ ProPILOT, umożliwiający półautonomiczną jazdę, na przykład na autostradzie.

Jeśli chodzi o zasięg, szpiegowskie zdjęcia, na których uchwycono kabinę, pokazują wyświetlany na desce rozdzielczej zasięg 265 kilometrów. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie była wówczas bateria, ale to i tak o wiele więcej, niż oferuje obecny Leaf.

Zobacz także:
REKLAMA