[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Nowa generacja Porsche 911 - pierwsze zdjęcie

Porsche 911 zbliża się do premiery nowej generacji wielkimi krokami. Teraz w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie, prezentujące tył samochodu.

Porsche 911 (992) Porsche 911 (992)

Nowa generacja Porsche 911 oznaczona jest wewnętrznym kodem 992. Od wielu miesięcy trwają intensywne testy wielu odmian następcy obecnego modelu - od "zwykłej" Carrery aż po mocne Turbo. Raz po raz przyłapywane są na drogach publicznych, ale zawsze w pełnym kamuflażu.

Pilnie strzeżona przez Porsche tajemnica znalazła jednak ujście i wyciekła na światło dzienne w postaci zdjęcia tyłu samochodu, wykonanego gdzieś w garażu czy warsztacie, prawdopodobnie w zakładach Porsche w Augsburgu.

Fotografię opublikowała bowiem użytkowniczka Instagrama o nicku "ninastegmaier", a jako lokalizację podała "Porsche Zentrum Augsburg". Wygląda więc na "wewnętrzną robotę" któregoś z pracowników.

REKLAMA

Zostawmy jednak te dywagacje na boku. Bo oto na zdjęciu widzimy odsłonięty tył żółtego samochodu, ewidentnie mającego kultowy kształt Porsche 911.

O ile sylwetka "dziewięćsetjedenastki" przez lata pozostaje praktycznie niezmieniona, tak modyfikacjom poddawany jest zawsze tył samochodu. I czasem też przód, jak w przypadku generacji 996, o której łezkowatych reflektorach nie chcę tutaj jednak wspominać.

Tylna część nowego Porsche 911 mocno różni się od tego, co mieliśmy w generacji 991, czyli obecnej. Klosze lamp są teraz połączone świetlną listwą, jak w innych nowych modelach Porsche - nowym Cayenne czy Panamerze. Nowy jest też wygląd tylnego zderzaka i pokrywy silnika.

Z tego co wiadomo na tym etapie, nowa 911 zostanie wyposażona w cyfrową deskę rozdzielczą, z wyświetlaczem na wzór Audi Virtual Cockpit. W miejsce tradycyjnych zegarów umieszczony zostanie ekran wysokiej rozdzielczości, na którym wyświetlić można będzie różnego rodzaju informacje, włącznie z mapą nawigacji czy wskazaniami komputera pokładowego i systemu infotainment.

W nowym Porsche 911 po raz pierwszy w historii wykorzystany będzie napęd hybrydowy, wykorzystujący instalację 48 Volt, jak w Audi SQ7 chociażby. W dalszej kolejności pojawić się ma także w pełni elektryczny modek, by móc rywalizować z coraz śmielej poczynającą sobie na rynku Teslą.

Inżynierowie Porsche potwierdzali już w różnych wypowiedziach, że pracują nad rozmieszczeniem podzespołów hybrydowych w nadwoziu 911, tak by zachować proporcje i rozkład masy. Zaangażowanie silników elektrycznych jest niezbędne do tego, by na rynku rywalizować z Teslą, a także by wypełnić normy emisji dwutlenku węgla obowiązujące od 2020 roku.

Nowe Porsche 911 to jednak nie tylko hybryda. Bazowe modele mają być napędzane tym samym silnikiem 3.0 twin turbo, który montowany jest w obecnym modelu. Mówi się, że bazowa Carrera dysponować ma mocą nawet 400 KM, a Carrera S 450 KM.

Jak będzie, przekonamy się już niebawem. Raczej wątpliwe, że nowe Porsche 911 pojawi się już na salonie samochodowym w Genewie, ale kto wie? Może producent szykuje mocne wejście? Sądząc po zdjęciu, auto jest już gotowe do postawienia na genewskiej estradzie.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 488 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij