[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Nowa generacja Toyoty Crown

W japońskich salonach Toyoty debiutuje nowa generacja Toyoty Crown. Flagowy sedan Toyoty łączy wszystkie najnowocześniejsze technologie marki, w tym platformę TNGA, napęd hybrydowy czwartej generacji czy pakiet Toyota Safety Sense z nowymi funkcjami.

Toyota Crown 2018 Toyota Crown 2018

Od premiery pierwszej generacji w 1955 roku, Toyota Crown jest w Japonii symbolem innowacyjności. W 1987 roku w ósmej generacji modelu pojawił się system kontroli trakcji, zaś w 1991 roku w wyposażeniu dziewiątej generacji znalazł się ABS.

Najnowsze technologie wielokrotnie trafiały do wyposażenia Toyoty Crown, zanim pojawiły się w innych modelach. Flagowy sedan Crown 15. generacji jest na przykład standardowo wyposażony moduł automatycznej wymiany danych DCM, pozwalający na stałe połączenie przez sieć bezprzewodową.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Crown 2018 Toyota Crown 2018

Do standardowego wyposażenia Crown należy nowy zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense drugiej generacji. Nowy, mniejszy moduł z wbudowaną kamerą i czujnikiem radarowym o zwiększonej czułości i zasięgu wprowadza nowe funkcje – rozszerzony system zapobiegania kolizjom, poszerzony o wykrywanie rowerzystów w ciągu dnia, a pieszych nawet w nocy.

Łączność samochodu z siecią udostępnia kierowcy takie rozwiązania jak HELPNET – system automatycznie informujący o wypadku służby ratunkowe, oraz e-Care, dzięki któremu na podstawie danych z samochodu diler informuje klienta, kiedy jest najlepszy moment na czynności serwisowe.

REKLAMA

Toyota Crown 2018 Toyota Crown 2018

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo jest system ITS Connect, w ramach którego wyposażone w niego samochody oraz urządzenia infrastruktury drogowej (np. sygnalizatory świetlne) wymieniają się informacjami, aby zapobiegać kolizjom. Z kolei system Passable Route Map wskazuje drogi ewakuacji podczas katastrof naturalnych.

Nowa Toyota Crown została zbudowana w architekturze TNGA. Jej właściwości jezdne były testowane i dopracowywane na słynnym niemieckim torze Nürburgring. Dzięki platformie TNGA samochód ma niżej położony środek ciężkości m.in. dzięki niższemu zamocowaniu silnika oraz optymalne rozłożenie masy między przodem i tyłem. Wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu zwiększa pewność prowadzenia.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Crown 2018 Toyota Crown 2018

Hybryda czy turbo?

Gama napędów obejmuje trzy pozycje do wyboru – dwa napędy hybrydowe i turbodoładowany silnik benzynowy. Napęd Dynamic Force Engine Hybrid System z 2,5-litrowym silnikiem został opracowany w architekturze TNGA i wyróżnia się wyjątkowo wysoką sprawnością, na poziomie 40 proc. Napęd ten dostarcza 226 KM mocy i współpracuje z niklowo-wodorkową baterią trakcyjną.

Napęd Multi-stage Hybrid System z 3,5-litrowym silnikiem V6 generuje 359 KM mocy, a silnik elektryczny o mocy 180 KM czerpie energię z baterii litowo-jonowej.

REKLAMA

Toyota Crown 2018 Toyota Crown 2018

Do wyboru jest także 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy 8AR-FTS o mocy 245 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest dostępny w bardzo szerokim zakresie 1650-4400 obr./min.

Nowy model jest produkowany w fabryce Motomachi, w której był budowany m.in. supersamochód Lexus LFA, a obecnie powstają Lexus LC i Toyota Mirai. Toyota planuje dostarczać japońskim klientom 4500 egzemplarzy Crown miesięcznie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij