Nowa rajdowa broń Mitsubishi – Racing Lancer

Mitsusbishi Racing Lancer
Mitsusbishi Racing Lancer
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy, wyczynowy samochód będzie walczyć o zwycięstwo w przyszłorocznym Rajdzie Dakar, który zostanie przeniesiony z Afryki do Ameryki Południowej. Nie od dziś wiadomo, że rajdy to świetny poligon doświadczalny dla nowych konstrukcji, ale i możliwość promocji.

Do tej pory przez wiele lat, na trasach Rajdu Dakar brylowało Pajero i Pajero Evolution. Teraz przyszedł czas na zmianę samochodu i zaprzęgnięcie do rajdów terenowych Lancera - najważniejszego światowego modelu koncernu Mitsubishi.

Auto ma sylwetkę zainspirowaną pięciodrzwiowym Lancerem Sportback i silnik wysokoprężny pod maską. Jego trzylitrowy turbodiesel V6 ma rozwijać moc 260 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości większej niż 650 Nm!

Z silnikiem współpracować będzie sekwencyjna skrzynia mechaniczna o pięciu przełożeniach do jazdy w przód. Racing Lancer MRX09 ma posiadać stały napęd na cztery koła wyposażony w centralny dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Mitsubishi zapowiada, że nowy samochód, ważący 1900 kg, ma być tak dobry, że już w przyszłorocznym rajdzie włączy się w walkę o zwycięstwo. Sądząc po tym, że w ciągu 25 lat uczestnictwa Pajero zwyciężyło 12 razy, słowa Japończyków należy brać na poważnie. Bardzo poważnie!

Źródło: Mitsubishi

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA