Nowa seria 5 w przygotowaniu

Nadchodzi nowa klasa E, Audi A6 niedawno odświeżono, a do salonów właśnie wjechał świeżutki Jaguar XF. W BMW zabrali się więc do pracy nad nową generacją serii 5. 

fot. autocar.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Zanim nowa seria 5 pojawi się w salonach musimy uzbroić się w cierpliwość, bo stanie się to prawdopodobnie w 2017 roku. Jego prezentacja tradycyjnie odbędzie się odrobinę wcześniej, przypuszczalnie pod koniec przyszłego roku. Tak czy inaczej, czeka nas przynajmniej 1,5 roku czekania.

REKLAMA

W BMW jednak w tym czasie muszą ciężko pracować nad nowym modelem. O tym, że są już na dobrej drodze świadczą szpiegowskie zdjęcia, na których widzimy kompletnie zamaskowane auto w iście zimowej scenerii.

fot. autocar.co.uk
   

Tradycyjnie już, nowa „Beta Piątka” zasilana będzie cztero- i sześcio-cylindrowymi rzędówkami. Zdecydowanie za wcześnie jest aby mówić o pełnej gamie silnikowej, której trzon stanowić będą prawdopodobnie jednostki 2- i 3-litrowe. Ciekawą jednostką będzie z pewnością nowa wersja dzisiejszego 3-litrowego diesla tri-turbo, który oferować może nawet 400 KM!

Chodzą słuchy, że nowa seria 5 dostanie również nowe, trzycylindrowe, turbodoładowane diesle i „benzyniaki” o pojemności 1,5 litra. Mają one pomóc producentowi w obniżeniu emisji CO2 swoich samochodów do 95g/km, co do roku 2020 ma stać się normą wymaganą przez Unię Europejską.

fot. autocar.co.uk
fot. autocar.co.uk
   

W całej gamie modelowej ma nie zabraknąć wersji z magiczną literką „M”. Co ciekawe, przyszła generacja M-piątki jako pierwsza w historii ma być oferowana zarówno z napędem na tylna oś, jak i napędem na cztery koła xDrive. Zmian nie będzie natomiast w temacie „potwora” pod maską. Zagości tam ten sam co w aktualnym modelu silnik V8 o pojemności 4,4-litra. Choć wzrost mocy wydaje się oczywisty, to kto wie, czy inżynierowie z BMW nie pójdą w kierunku lekkości i efektywniejszego wykorzystania dotychczasowych 562 KM. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA