REKLAMA

Nowa zabawka australijskiej policji

Mercedesa-AMG GLE S Coupe kupują raczej szejkowie lub zamożni biznesmeni, ale to auto raczej nie zasila floty pojazdów policji. W tym przypadku jest jednak inaczej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 282 700 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Australijska policja zakupiła od lokalnego dealera Mercedesa bardzo mocny i szybki model - GLE S Coupe z trzema magicznymi literami AMG. Choć może słowo "kupiła" nie do końca oddaje sedno sprawy, bowiem władze policji tylko ten samochód wynajmują. To nawet dobrze, bo auto w podstawie na tamtejszym rynku kosztuje co najmniej 200 tys. dolarów.

Auto, w przeciwieństwie do pojazdów policji w Dubaju, nie służy do celów pokazowych. Zadaniem Mercedesa-AMG GLE S Coupe będzie patrolowanie autostrad przez najbliższy rok. Policjanci z jego pomocą będą karać tych szybko jadących. Szybko, a nawet bardzo, bowiem GLE AMG jest w stanie dogonić praktycznie każde auto. Pod maską pracuje 5,5-litrowa jednostka V8 biturbo o mocy 585 KM i aż 760 Nm momentu obrotowego. To pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,2 s i prędkość maksymalną 250 km/h (ograniczoną elektronicznie).

REKLAMA

Auto, oprócz typowego dla tamtejszej policji oklejenia, otrzymało specjalne, policyjne światła, aparaturę pomiarową oraz syrenę. Mercedes zostanie pokazany szerszej publiczności podczas Grand Prix Australii, na torze F1 już w najbliższy weekend.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA