Nowa zabawka australijskiej policji

Mercedesa-AMG GLE S Coupe kupują raczej szejkowie lub zamożni biznesmeni, ale to auto raczej nie zasila floty pojazdów policji. W tym przypadku jest jednak inaczej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 286 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Australijska policja zakupiła od lokalnego dealera Mercedesa bardzo mocny i szybki model - GLE S Coupe z trzema magicznymi literami AMG. Choć może słowo "kupiła" nie do końca oddaje sedno sprawy, bowiem władze policji tylko ten samochód wynajmują. To nawet dobrze, bo auto w podstawie na tamtejszym rynku kosztuje co najmniej 200 tys. dolarów.

Auto, w przeciwieństwie do pojazdów policji w Dubaju, nie służy do celów pokazowych. Zadaniem Mercedesa-AMG GLE S Coupe będzie patrolowanie autostrad przez najbliższy rok. Policjanci z jego pomocą będą karać tych szybko jadących. Szybko, a nawet bardzo, bowiem GLE AMG jest w stanie dogonić praktycznie każde auto. Pod maską pracuje 5,5-litrowa jednostka V8 biturbo o mocy 585 KM i aż 760 Nm momentu obrotowego. To pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,2 s i prędkość maksymalną 250 km/h (ograniczoną elektronicznie).

Auto, oprócz typowego dla tamtejszej policji oklejenia, otrzymało specjalne, policyjne światła, aparaturę pomiarową oraz syrenę. Mercedes zostanie pokazany szerszej publiczności podczas Grand Prix Australii, na torze F1 już w najbliższy weekend.

Zobacz także:
REKLAMA