Nowack Motors buduje mocne serce dla BMW

BMW, M5, M6, Nowack Motors
BMW M5 Nowack Motors
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Znana niemiecka firma tuningowa zaprezentowała swoje najnowsze dokonanie - niesamowicie mocny silnik Nowack Motors N635S 5.8 Hans Nowack Edition, który przy 9 000 obr./min. osiąga moc 718KM. Nie podano szczegółowych danych, ale podobno BMW M5 z tym silnikiem przyspiesza do 100 km/h w czasie krótszym niż konieczny do wypowiedzenia jego pełnej nazwy.

Jedna z głównych zmian polega na montażu dwóch robionych na zamówienie kolektorów, które dzięki większej objętości zapewniają dodatkową ilość mocy z powietrza dolotowego.

Silnik ten jest hołdem, jaki Oliver Nowack składa swemu ojcu Hansowi (twórcy znanych na całym świecie wyścigów i silników oraz jednemu z wynalazców tuningu ECU). Ma jednocześnie uczcić odejście na emeryturę pięciolitrowego silnika V10 montowanego w modelu M5 ostatniej generacji. Jak wiadomo - w kolejnej odsłonie modelu zastąpi go turbodoładowana jednostka V8 o pojemności 4,4 litra, znana z modeli X5M i X6M.

Specjaliści z Nowack Motors zapewniają, iż identyczne "arcydzieło" mogą zainstalować w każdym BMW M5 i M6. Klient zyska dzięki temu całkowicie nowy silnik z częściami wysokiej jakości i 12-miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów.

REKLAMA