Nowe Audi A4 prawie bez kamuflażu!

Powoli kończą się prace nad następcą aktualnego Audi A4, będącego na rynku od wieków. Przyłapano egzemplarz niemal całkowicie pozbawiony kamuflażu. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To niemal niewiarygodne, że w tak popularnym i trudnym segmencie, gdzie walczyć trzeba z Mercedesem C-klasą i BMW serii 3, Audi pozwoliło sobie na 7-letnią „kadencję” aktualnej A4. Następcę tego wiekowego już modelu testowano od dłuższego czasu. Dopiero teraz, kiedy przygotowania auta są już na ostatniej prostej, ilość kamuflażu znacznie ograniczono, co pozwala nam lepiej wyobrazić sobie jak będzie wyglądała nowa A4.

REKLAMA

Jak można było się tego spodziewać, wygląd nadchodzącego Audi to ewolucja odchodzącego modelu, więc o drastycznych zmianach względem poprzednika nie ma mowy. Należy jednak zauważyć, że stylistyka nabierze nieco ostrości i charakteru, trochę tak, jak ma to miejsce w mniejszym sedanie z Ingolstadt – A3 Limusine. Szczególnie z tyłu, gdzie zagościły wąskie LED-owe światła, możemy z łatwością doszukać się podobieństwa do mniejszego brata.

Zmian będzie jednak dużo, dużo więcej. Nieco dłuższe wydają się tylne drzwi, które mogą zwiastować lekko rozciągniętą płytę podłogową w trosce o większy komfort podróżujących w drugim rzędzie siedzeń. Swoje dotychczasowe miejsce zmieniły również lusterka zewnętrzne, które teraz powędrowały nieco niżej na drzwi. Patrząc na auto z profilu zauważymy też alufelgi o nowym wzorze oraz chromowaną listwę, która rozpoczyna się zaraz za przednim kołem i biegnie aż do początku tylnego nadkola. Nie wiadomo jednak, czy ta ozdobna listwa trafi do seryjnego auta, ale my mamy wątpliwości czy aby na pewno upiększa ona karoserię. Jej umiejscowienie to takie klasyczne „ni w pięć ni w dziewięć”. Największą stylistyczną nowością będą z pewnością nowe światła przednie, które wzbogaciły się o charakterystyczne wcięcie.

Ponieważ Audi nie zbyt przejęło się kamuflażem tego testowego egzemplarza, to wydaje się, że oficjalna prezentacja tuż tuż. Swój debiut publiczny nowe Audi A4 odbędzie na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu tego roku. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA