REKLAMA

Nowe Audi A6 Avant – znamy cenę

Niedługo po debiucie nowej generacji Audi A6 do salonów sprzedaży wchodzi kombi – Audi A6 Avant. Bazowym silnikiem będzie 286-konny diesel.

Audi A6 Avant 2018
Audi A6 Avant 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 206 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Audi A6 Avant to kolejne bardzo udane kombi w wykonaniu stylistów niemieckiej marki. Design przodu jest nam już znany z nowej "a szóstki", skupmy się więc na tylnej części samochodu. Mamy tu ładnie skrojoną bryłę, która w niczym nie przypomina ciężkiego, podporządkowanego jedynie praktyczności, rodzinnego auta. Trochę widać za to podobieństwo do... Skody Superb Combi.

Wnętrze auta jest większe niż w poprzedniku. Pod względem ilości miejsca dla kierowcy i wszystkich pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach (w obszarze tułowia i nóg), nowy model jest - według informacji producenta - lepszy od całej konkurencji. Zweryfikujemy to podczas pierwszych jazd nowym modelem.

REKLAMA

REKLAMA

Audi A6 Avant 2018
Audi A6 Avant 2018

Pod klapą bagażnika znajduje się przestrzeń, która pomieści przyzwoite, ale nie rekordowe 565 litrów (o klasę mniejszy Golf Variant zmieści 605 litrów), a po rozłożeniu oparć foteli nawet 1680 litrów bagażu (Golf Variant 1620 litrów).

Jak zapowiada producent, systemy jezdne i zawieszenie projektowane były z myślą o komfortowym, ale jednocześnie sportowym prowadzeniu. Standardem jest napęd z systemem mild hybrid, który podnosi wydajność auta, a opcjonalny dynamiczny układ czterech kół skrętnych zwiększa jego zwrotność i manewrowość.

REKLAMA

Audi A6 Avant 2018
Audi A6 Avant 2018

Standardowo, Audi A6 Avant wyposażane jest w bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą m.in. systemy oświetleniowe, systemy wsparcia kierowcy i systemy bezpieczeństwa biernego. Standardem są również przednie reflektory LED dostępne w dwóch ponadstandardowych wariantach, z których najbardziej zaawansowaną technicznie wersją są reflektory HD Matrix LED ze światłami drogowymi wysokiej rozdzielczości.

Wszystkie silniki montowane w nowym Audi A6 Avant wyposażone są w system mild hybrid, zwiększający komfort prowadzenia i redukujący zużycie paliwa w realnych warunkach drogowych. Alternator – rozrusznik, serce systemu MHEV, funkcjonujący w ramach 48-woltowego pokładowego systemu elektrycznego, pozwala na oszczędność energii rzędu 12 kW.

REKLAMA

REKLAMA

Audi A6 Avant 2018
Audi A6 Avant 2018

Zaoszczędzoną energię przesyła następnie do osobnego akumulatora litowo-jonowego. Nowe Audi A6 Avant, przy prędkościach od 55 do 160 km/h może "żeglować" z wyłączonym silnikiem, a system start-stop załącza się już przy prędkości 22 km/h.

Początkowo do napędu nowego Audi A6 Avant posłużą dwa silniki. Benzynowe 3.0 TFSI o mocy 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego lub diesel 3.0 TDI o mocy 286 KM i 620 Nm momentu obrotowego. Później będzie to jeszcze 2-litrowe TDI o mocy 204 KM i wariant 3-litrowego TDI o mocy 231 KM.

Cena nowego Audi A6 Avant 50 TDI quattro tiptronic (286 KM) to 308 200 złotych.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA