Nowe Audi Q5 i Q1 już w trakcie testów

Audi Q5 doczeka się w końcu swojego drugiego wcielenia, a najmniejsze Q1 dołączy wkrótce do rodziny SUV-ów Audi. Oba modele pokażą się już w przyszłym roku. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 192 600 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi Q5

To już 7 lat od kiedy Audi Q5 jest dostępne na rynku. Mimo iż średni SUV z Ingolstadt nie należał nigdy do najtańszych, to podbił nasz ulice, a dzięki udanemu faceliftingowi po dziś dzień cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Do tej pory był to chyba najlepszy wybór spośród tego, co w tym segmencie oferowały nam marki premium. Jednak przy świeżutkim Mercedesie GLC 7-letni SUV Audi może już nieco odstawać. Przyszedł więc czas na zmianę warty.

REKLAMA

Nadchodzące Audi Q5 dało się przyłapać odbywając przedprodukcyjne testy. Nie ma wątpliwości, że zbudowane na platformie MLB Evo (z której korzysta również nowe A4 i Q7) auto zaoferuje kierowcy najnowszą technologię, jaką aktualnie dysponuje Audi i charakteryzować się będzie niższą masą niż spotykane dziś na drodze Q-piątki.

fot. worldcarfans.com
fot. worldcarfans.com
   

Jak to u Audi, stylistycznych niespodzianek raczej nie będzie. Wzorzysta folia kamuflująca nie uchroniła SUV-a przed naszym wprawnym okiem i już dziś wiemy czego możemy się po stylistyce nowego Q5 spodziewać. Z przodu to trochę zminiaturyzowane Q7, co raczej nikogo nie dziwi. Charakterystycznie połączone światła z grillem, będące znakiem rozpoznawczym całej rodziny „Q”, trafią od teraz również do średniego SUV-a. Patrząc na auto z profilu warto zwrócić uwagę na opadającą linię dachu, mocno zaznaczone nadkola i lusterka, które „powędrowały” nieco niżej. Największe zmiany szykują się z tyłu. O ile nas wzrok nie myli, Q5 dostanie tylne światła podobne do tych z mniejszego Q3.

Spodziewane na przyszły rok Q5 prawdopodobnie podzieli paletę silnikową z dopiero co pokazanym światu modelem A4. Będą więc 4- i 6-cylindrowe jednostki benzynowe i diesle.

Audi Q1

fot. worldcarfans.com
fot. worldcarfans.com
   

Większą nowiną będzie z pewnością Audi Q1 – najmniejszy SUV w całej rodzinie ”Q”, którego do tej pory brakowało w ofercie producenta z Ingolstadt. W jego przypadku zagadek jest więcej. Ponieważ nie ma on swojego poprzednika, trudno jest o jakiekolwiek dywagacje na temat stylistyki. Raczej na pewno nie zabraknie wspomnianego już grilla połączonego ze światłami, a dość zwarty i dynamicznie wyglądający tył zwiastuje skromne możliwości transportowe małego SUV-a.

Mająca konkurować z Mercedesem GLA propozycja od Audi prawdopodobnie powstała na skróconej płycie podłogowej MQB, a do jego napędu zostaną wykorzystane 4-cylindrowe jednostki.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA