Nowe Audi Q8 przyłapane na drodze

Audi Q8, które swoją premierę prawdopodobnie będzie mieć za miesiąc we Frankfurcie, zostało przyłapane na drodze z minimalnym kamuflażem.

Audi Q8
Audi Q8

Nowe Audi Q8 to pierwszy model o tym oznaczeniu. Duży SUV oparty jest na platformie i technologiach pochodzących z nowego Audi Q7 i Bentleya Bentaygi oraz nadchodzącego następcy Volkswagena Touarega czy Lamborghini Urusa.

Na zdjęciu przedstawiającym tył auta widać, że wersja produkcyjna mocno nawiązuje do pokazanego wcześniej w Detroit prototypu o nazwie Q8 Concept. A to oznacza, że styliści Audi "poszaleli" z designem i będzie na co popatrzeć.

Przypuszczalnie w modelu produkcyjnym pojawi się efektowna LED-owa listwa łącząca tylne lampy - tak było w modelu koncepcyjnym i tak też jest w nowym Audi A8. Przekonamy się o tym prawdopodobnie już za miesiąc we Frankfurcie, choć niektóre źródła twierdzą, że nastąpi to dopiero w styczniu w Detroit.

REKLAMA

Audi Q8
Audi Q8 Concept

O nowym Audi Q8 wiemy niewiele. Jednak podczas niedawnej konferencji Google I/O, niemiecki producent pokazał nową generację systemu multimedialnego opartego na platformie Android, którą zaprezentowano w kabinie prototypowego SUV-a Q8. Można się więc spodziewać, że technologię znajdziemy już w Q8.

REKLAMA

Audi Q8
Audi Q8 Concept

System ten bazuje na znanym ze świata smartfonów systemie operacyjnym Android, mającym ponad 1,4 mld aktywnych użytkowników. Wyposażono go w wiele znanych z telefonów funkcji, takich jak streaming muzyki z serwisów tj. Spotify, Google Play Music, a także Google Play Assistant.

REKLAMA

Audi Q8
Audi Q8 Concept

Informacje wyświetlają się na dużym, dotykowym ekranie systemu MMI, ulokowanym na środku deski rozdzielczej. Dzięki integracji systemu multimedialnego z Androidem kierowca będzie mógł korzystać również z Google Maps i wyświetlać informacje na innych ekranach samochodu, np. na wirtualnym kokpicie, wyświetlającym najważniejsze informacje w zasięgu wzroku kierowcy.

REKLAMA

Audi Q8
Audi Q8 Concept

Za pomocą nowego systemu będzie można obsługiwać klimatyzację lub wybrać playlistę z muzyką. Rozwój takiego systemu wyeliminuje klasyczne przyciski i pokrętła na rzecz dotykowych ekranów.

Debiut handlowy nowego Audi Q8 zaplanowany jest na 2018 rok i sądząc po stadium zaawansowania testów, terminu uda się dotrzymać. Produkcją SUV-a zajmie się słowacki zakład, znajdujący się pod Bratysławą. Przypuszczalnie jego cena poszybuje w okolice przeszło 100 tys. euro za dobrze wyposażone egzemplarze.

REKLAMA