REKLAMA

Nowe Audi e-tron FE05 znów na torze

Rywalizacja w Formule E nabiera rumieńców, a przyszły sezon stać będzie pod znakiem całkiem nowych bolidów. Daniel Abt, kierowca Formuły E zespołu Audi Sport Abt Schaeffler, wziął udział w testach nowego Audi e-tron FE05, przygotowywanego z myślą o przyszłym sezonie.

Audi e-tron FE05
Audi e-tron FE05
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy przejazd Daniela Abta odbył się pod słońcem Hiszpanii, gdzie niemiecki kierowca Audi poprowadził nowe Audi e-tron FE05. Bolid po raz pierwszy będzie wystawiony na starcie kolejnego sezonu serii wyścigów Formuły E.

Podczas dwudniowego testu, który odbył się w miejscowości Calafat, inżynierowie Audi gromadzili ważne informacje, służące do dalszych prac nad tym całkowicie elektrycznym samochodem wyścigowym.

Rzym, Calafat, Paryż – te trzy miejsca i trzy dni są przez Daniela Abta poświęcone wyłącznie Formule E. Pomiędzy rundami siódmą, a ósmą obecnego sezonu, Abt przez dwa dni po raz pierwszy testował nową generację elektrycznego samochodu wyścigowego. Jego kolega z zespołu, Lucas di Grassi, swoje pierwsze kilometry za kierownicą Audi e-tron FE05 zrobił już pod koniec marca.

REKLAMA

REKLAMA

Audi e-tron FE05
Audi e-tron FE05

- Byłem bardzo podekscytowany tym pierwszym testem i przyjechałem do Hiszpanii z ogromnymi oczekiwaniami. Rzeczywistość nawet te oczekiwania przewyższyła. Prowadzenie tego samochodu to ogromna frajda. Praktycznie pod każdym względem nowy bolid poczynił ogromny krok do przodu – podkreśla Daniel Abt, zwycięzca rundy Formuły E w Meksyku i zdobywca czwartego miejsca w Rzymie.

Zwłaszcza wygląd samochodu urzekł Abta: - Na torze Audi e-tron FE05 wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Gdy jechałem w grupie innych pojazdów czułem się, jakbym był w filmie science-fiction.

REKLAMA

Audi e-tron FE05
Audi e-tron FE05

Szef teamu Allan McNish cieszy się tak pozytywnym odbiorem bolidu przez obu kierowców zespołu: - To dobry znak, że Daniel i Lucas czują się w tym samochodzie dobrze i że dobrze się im go prowadzi. Włożyliśmy w ten projekt mnóstwo pracy – i to nie tylko tu, na torze, ale również w naszej siedzibie w Neuburgu. Pomimo to, przed nami cały czas jeszcze mnóstwo do zrobienia. Ważne jednak, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Kolejne testy Audi e-tron FE05 zaplanowano na maj, a obecny sezon wyścigów kontynuację będzie miał już w najbliższy weekend. 28 kwietnia Daniel Abt i Lucas di Grassi ścigać się będą po ulicach Paryża. Będziecie oglądać?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA