Nowe Aygo z ulepszonym "wałbrzyskim" silnikiem

Produkowana od 2005 roku trzycylindrowa jednostka wreszcie doczekała się modernizacji. Jednak polski oddział Toyoty chwali się nie tylko restrukturyzacją serca małego Aygo. Wałbrzyski zakład został rozbudowany, przez co znalazło się więcej miejsc pracy.

Nowa Toyota Aygo
Wielki „X” z przodu wnosi powiew ostrej stylizacji, ale ciekawe, ile w razie stłuczki zażądają blacharz z lakiernikiem...
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsza generacja silnika 1.0 VVT jest produkowana w Wałbrzychu od 2005 roku, wraz z wyjściem na rynek modelu Aygo. Toyota chwali się, iż nowy silnik dla ich malucha okaże się  jeszcze bardziej atakcyjny dla potencjalnego klienta, co pozwoli zwiekszyć konkurencyjność na rynku aut miejskich. Jakie są ku temu przesłanki?

Wersja silnika „ECO" zużywa ponoć 3.8 l/100 km w cyklu mieszanym i emituje 88g dwutlenku węgla na kilometr. Japoński producent argumentuje takie wyniki licznymi modernizacjami- zwiększenie współczynnika kompresji do 11.5, zoptymalizowanie rozrządu, zastosowanie układu recyrkulacji spalin (EGR) oraz głowicy ze zintegrowanym kolektorem wydechowym. Toyota nie ukrwa również, że priorytetem dla odmłodzonego 1.0 VVT jest osiągnięcie sukcesu poprzednika, który cztery lata z rzędu zdobył tytuł „Silnika Roku" (Engine of the Year).

Począwszy od 17 kwietnia nowa jednostka napędowa jest dostarczana do Toyota Peugeot Citroen Automobile Czech – producenta znanych trojaczków: Toyoty Aygo, Citroena C1 i Peugeota 108. Wraz z 23 lipca silnik trafi również pod maskę modelu Yaris.

Zobacz także:
REKLAMA