Nowe BMW M5 to najszybsze BMW w historii

Podczas Wystawy Samochodowej we Fraknfurcie BMW zaprezentowało nową, superszybką generację modelu M5.

We Frankfurcie BMW pokazało M5 w dwóch wersjach kolorystycznych – Marina Bay Blue i Frozen Dark Red. Wyróżnikami tego modelu są agresywnie zaprojektowane zderzaki, dach z włókna węglowego, 20-calowe obręcze z lekkich stopów pomalowane na czarno oraz 4 końcówki układu wydechowego. Pod maską pracuje najnowsza wersja 4,4-litrowego silnika V8. Ma on 600 KM mocy i 750 Nm momentu obrotowego, który za pośrednictwem ośmiobiegowego automatu firmy ZF trafia na wszystkie koła. To pozwala na rozpędzenie M-piątki do 100 km/h w zaledwie 3,4 s. Oznacza to, że jest to najlepiej przyspieszający model w historii marki!

REKLAMA

BMW M5

Maksymalny moment obrotowy dostępny jest już przy 1800 obr/min i pozostaje na tym samym poziomie do 5700 obr/min. Oznacza to niesamowitą łatwość przyspieszania, a i wszelkie manewry wyprzedzania będą trwały mgnienie oka. Prędkość maksymalną BMW ograniczono do 250 km/h, ale dzięki pakietowi M Driver’s Package będzie możliwe przesunięcie ogranicznika do 305 km/h.

REKLAMA

BMW M5

Układ napędowy BMW M5 może pracować w trzech trybach – standardowo w 4WD, a na życzenie kierowcy w 4WD Sport oraz 2WD, w którym napędzane są tylne koła. Szereg modyfikacji zawieszenia i układu kierowniczego wprowadzonych przez inżynierów M gwarantuje, że auto będzie się prowadziło jak pełnowartościowe BMW M.

Auto będzie można zamawiać jeszcze tej jesieni, a cena wystartuje z poziomu pół miliona złotych.

REKLAMA