Nowe BMW M5 z napędem na wszystkie koła?

Nowa generacja BMW M5 jest już w drodze, a wraz z nią dość spore zmiany. Klienci będą mogli zadecydować, czy napęd będzie przekazywany w sposób klasyczny lub na wszystkie koła.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsze spekulacje na ten temat pojawiły się kilka miesięcy temu, kiedy zapowiadano prace nad modelem, którego premiera została zaplanowana na 2018 rok. Jak donoszą zagraniczni informatorzy, niemiecki producent bardzo poważnie rozważa wprowadzenie napędu na wszystkie koła w nowym modelu.

REKLAMA

Na szczęście klienci w Europie będą mogli wybierać pomiędzy wersją RWD, a AWD. Ta pierwsza opcja nie będzie jednak dostępna dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

Nie będzie to typowy napęd na cztery koła ze sztywnym podziałem 50/50. System xDrive będzie przekazywał moc na tylną oś, a w razie potrzeby włączy do akcji przód. Jak zapowiadają szefowie działu M, samochód nie utraci swej tylnonapędowej charakterystyki jazdy.

Największym znakiem zapytania jest jednostka napędowa. Informatorzy donoszą, że będzie to jednostka V8 o pojemności 4,4 litra. Jednostka wspomagana przez turbodoładowanie rozwinie moc 600 KM. W ofercie nie będzie dostępna skrzynia ręczna. Od jakiegoś czasu klienci muszą się pogodzić z tym, że BMW M5 jest dostępne tylko z automatem.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA