REKLAMA

Nowe BMW Serii 8 - pierwsze zdjęcia

BMW Serii 8 powraca po niemal 20 latach od zakończenia produkcji. Producent podkręca atmosferę, publikując pierwsze zdjęcia i nagranie z testów.

BMW Serii 8
BMW Serii 8
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 440 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa generacja BMW Serii 8, którego pierwsza odsłona powstawała w latach 1989-1999 i sprzedała się w liczbie 31 062 egzemplarzy, ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Producent przeprowadza ostatnie testy, m.in. na torze Aprilia we Włoszech, z których nagranie opublikował na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku niemiecka marka pokazała zachwycający urodą prototyp, który zapowiada nie tylko nową Serię 8, ale i początek nowej stylistyki.

Oficjalna prezenracja BMW Serii 8 Concept odbyła się pod koniec maja podczas święta motoryzacji nad jeziorem Como, słynnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este. To miejsce, gdzie pod patronatem BMW spotykają się pasjonaci motoryzacji najwyższych (i najdroższych) lotów i gdzie BMW lubi chwalić się kolejnymi konceptami. Nie inaczej było i tym razem.

REKLAMA

REKLAMA

Odważny i drapieżny, ale przy tym subtelny prototyp BMW Serii 8 nikogo nie pozostawia obojętnym. Wystarczy spojrzeć na wyważone proporcje, z długim przodem i kabiną z fotelami dokładnie pośrodku auta oraz wyciągniętym tyłem. Dodając do tego intrygujące, wklęsłe przetłoczenie na boku, dostajemy przepis na sukces.

Wnętrze prototypu pozostaje futurystyczne, ale takimi prawami rządzą się modele koncepcyjne. Służą pokazaniu, jaką drogą producent pójdzie w kolejnych latach. To samo zresztą dotyczy stylistyki, bo jak zapowiadają styliści BMW, Seria 8 Concept pokazuje nową drogę projektowania bawarskich maszyn.

Nowa Seria 8 testowana była we Włoszech, na 4-kilometrowej długości owalnym torze, gdzie dopracowywano zawieszenie oraz charakterystykę napędu. Jak przyznaje Klaus Frohlich z BMW, inżynierowie są już zadowoleni z tego, co udało się osiagnąć, a możliwości samochodu są imponujące.

REKLAMA

Co istotne, nowe BMW M8 jest opracowywane równolegle z topową wersją M8 oraz wyścigową odmianą M8 GTE. Ten ostatni zadebiutować ma już za parę dni w wyścigu Daytona, a w czerwcu także w 24-godzinnym LeMans.

Co trafi pod maskę BMW Serii 8? Jak słychać na załączonym filmie, wyraźnie mruczy tam mocne V8. Prawdopodobnie będzie to jednostka 4,4 biturbo z BMW M5. Z kolei w modelu M8 może to być jednostka V12 z modelu M760i xDrive. Zobaczymy jednak, co ostatecznie trafi do napędu poszczególnych wersji nowej "ósemki".

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA