Nowe BMW X1 - więcej - Targi Frankfurt 2015

SAV, czyli Sport Activity Vehicle - do takiego segmentu BMW przypisuje nowe X1. Nowe silniki, nowy design, nowe wyposażenie. Oto nowe, a jakże BMW X1.

Po ponad 730 tys. sprzedanych egzemplarzach przyszedł czas na następcę. Nowe BMW X1 urosło wzwyż o 53 mm, co bezpośrednio przełożyło się na miejsce nad głowami pasażerów (36 mm z przodu, 64 mm z tyłu). Ktoś, kogo Pan Bóg obdarował większymi kolanami też będzie zadowolony, bowiem miejsca jest teraz więcej nawet o 66 mm. Także w bagażniku upchniemy więcej, po złożeniu tylnej kanapy mamy do dyspozycji nawet 1550 litrów.

REKLAMA

Z zewnątrz X-jedynka bardziej zbliżyła się do X5. Mamy wrażenie, że wszystkie "iksy" wyglądają teraz tak samo, różnią się tylko rozmiarami. X1 wydoroślało. Silnik oddycha teraz większymi nerkami, w nadkolach upchano większe koła, a cały samochód wygląda bardziej dojrzale niż poprzednik. Z przodu i z tyłu zawitały światła LED. Z tyłu pojawił się delikatny spoiler oraz dyfuzor.

Wygląd zewnętrzy może delikatnie się różnić od siebie, w zależności od wersji stylistycznych. A tych będzie 3: Sport Line, xLine i M Sport. Do każdego wariantu będzie można domówić szereg nowych systemów multimedialnych oraz bezpieczeństwa takich jak: Head-Up Display, aktywny tempomat, asystent zmiany pasa, asystent jazdy w korku, asystent przestrzegający przed kolizją oraz Pedestrian Warning z funkcją awaryjnego hamowania. Jak w każdym BMW, także tutaj nawigacja z 6,5-calowym wyświetlaczem będzie w standardzie.

W momencie debiutu X1 będzie dostępne z pięcioma silnikami:

  • Diesel 2.0 R4 o mocy 150 KM i 330 Nm
  • Diesel 2.0 R4 o mocy 190 KM i 400 Nm
  • Diesel 2.0 R4 o mocy 231 KM i 450 Nm
  • Benzyna 2.0 R4 o mocy 192 KM i 280 Nm
  • Benzyna 2.0 R4 o mocy 231 KM i 350 Nm

W późniejszym czasie mają dołączyć jeszcze oszczędniejsze, podstawowe jednostki. Trzycylindrowe 1.5 w dwóch wariantach, sDrive16d o mocy 116 KM oraz sDrive18i 136 KM. W zależności od wersji będzie można domówić 8-biegową skrzynię automatyczną ZF. 6-biegowy manual będzie w standardzie.

Nowe BMW X1 trafi na niemiecki rynek w październiku. W Polsce zapewne ten debiut będzie opóźniony.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA