Nowe BMW X2 na zdjęciach

Pamiętacie BMW X2 Concept pokazany rok temu w Paryżu? Jeśli wam się spodobał, tak samo będzie z wersją produkcyjną.

BMW X2
BMW X2

Nowe BMW X2 to kolejny SUV marki, uzupełniający gamę, która ma już w swoim składzie wszystkie numery - od X1 do X7. A jeszcze tak niedawno jedynym SUV-em od BMW był model X5...

Producent, na miesiąc przed oficjalną premierą, która nastąpi we Frankfurcie, opublikował kilka zdjęć BMW X2 w wersji produkcyjnej. Ale żeby potrzymać nas jeszcze w lekkiej niepewności, na fotografiach widzimy wciąż zamaskowany egzemplarz.

Mimo oklejenia pstrokatą folią, można zauważyć większość przetłoczeń, kształt świateł i inne detale. Co więcej, miesiąc temu publikowaliśmy zdjęcia BMW X2, które wyciekły z urzędu patentowego, a na których widać było auto w całej okazałości.

Z przodu widać znacznie większe, niż w modelu X2 Concept, reflektory, które względem prototypu nieco straciły na drapieżności. Nieco mniejszy jest z kolei grill, zderzaki są mniej agresywne, a lusterka nie wyglądają już tak futurystycznie.

REKLAMA

BMW X2
BMW X2

Zwróćcie też uwagę na słupki C. Widać na nich miejsca przeznaczone na logo BMW, zupełnie tak samo, jak w modelu X2 Concept. Czyżby to nowa tradycja, z logo na masce, klapie bagażnika oraz tylnych słupkach?

X2 uzupełni gamę SUV-ów BMW z opadającym dachem, obok X4 i X6. Nowe X2, podobnie jak znana od zeszłego roku nowa generacja BMW X1 oraz najnowszy Mini Countryman, zostało zbudowane na platformie UKL2.

REKLAMA

BMW X2
BMW X2

Auto będzie miało zamontowane poprzecznie silniki i w podstawowych wersjach napęd na przednie koła. Wyłącznie w autach przednionapędowych znajdziemy trzycylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o mocach 136 i 116 koni mechanicznych.

Z kolei jedynie odmiany z mocniejszymi silnikami będą oferowane z systemem napędu na obie osie. Samochody te otrzymają silniki czterocylindrowymi. Najsłabszy z nich, benzynowy, dysponuje mocą 192 KM, a najmniejszy z turbodiesli osiąga moc 150 koni mechanicznych.

REKLAMA

BMW X2
BMW X2

Na rok 2019 planowana jest także wersja M Performance. Najmocniejsze BMW X2 będzie wyposażone w turbodoładowany trzylitrowy sześciocylindrowy silnik benzynowy, który będzie osiągał moc 326 koni mechanicznych.

Więcej szczegółów, a także pierwsze oficjalne zdjęcia i informacje odnośnie napędów i wyposażenia, poznamy bliżej września, kiedy to odbędą się targi motoryzacyjne we Frankfurcie. Jedną z premier będzie właśnie nowe BMW X2.

REKLAMA