Nowe BMW X5 M50d: nowa odmiana "eMki" z dieslem.

Niedawno niemiecka marka przedstawiła nową generację swojego topowego SUV-a, a teraz pokazuje światu jego najmocniejszą odmianę na "ropę".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 289 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie jest to M z krwi i kości, lecz i tak swoimi osiągami budzi szacunek nawet wśród samochodów stricte sportowych.

BMW nie ingerowało w jednostkę napędową. Pozostał ten sam 3-litrowy diesel wspomagany trzema turbosprężarkami, dzięki czemu osiąga moc 381 KM i 740 Nm momentu obrotowego, które przekazuje na asfalt za pośrednictwem 8-biegowego automatu ZF. Osiągi bawarskiego SUV-a to pierwsza liga wśród aut w swojej klasie. Nie każda terenówka legitymuje się przyspieszeniem do "setki" w 5,3 s i prędkością maksymalną równą 250 km/h.

Przyspieszenie jest lepsze od poprzednika o 0,1 sekundy a spalania spadło nawet o 10 procent - do 6,7 l/100 km. Lepsze parametry osiągnięto dzięki zmniejszeniu masy własnej samochodu.

BMW M50d nie wygląda tak krzykliwie jak mocniejsze X5M, lecz różni się od słabszych modeli. Delikatnie przeprojektowano zderzaki i spojlery, zamontowano 19-calowe obręcze oraz masę sportowych oznakowań. Najmocniejszy "ropniak" w gamie otrzymał także mocniejsze hamulce oraz adaptacyjne, sztywniejsze zawieszenie.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA