Nowe BMW Z4!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Największą zmianą w stosunku do poprzednika jest zastosowanie składanego dachu, wykonanego nie z brezentu, tylko z lekkiego aluminium.

By przekształcić Z-czwórkę w otwartego roadstera wystarczy wcisnąć przycisk i poczekać 20 sekund. Gdy dach jest otwarty, auto pomieści pełnowymiarową torbę golfową, natomiast, gdy jest zamknięty - cztery skrzynki... Piwa. 

Z zewnątrz Z4 jest mocno zapatrzone w poprzednika. Proporcje nadwozia z długą maską i kabiną pasażerską przesuniętą w kierunku tylnej osi są doskonale znane z ustępującego modelu. W tylnych lampach konstruktorzy BMW zastosowali diody LED, natomiast z przodu - znak rozpoznawczy niemieckiej marki, czyli okrągłe ringi.

Niemcy chwalą się, że ich nowe auto zapewnia kierowcy lepszą widoczność niż poprzednik, a wnętrze jest zdecydowanie lepiej doświetlone. To zasługa powiększonych o 40% szyb bocznych i poprawionej widoczności w tylnej szybie.

Z-czwórka wjedzie na rynek z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru. Oba mają 6 cylindrów umieszczonych w jednym rzędzie i pojemność 3 litrów. Słabszy z nich osiąga moc 255 koni mechanicznych, natomiast mocniejszy - równo 300 koni mechanicznych.

Ten drugi posiada układ Twin Turbo i znany jest z tego, że już dwa razy zdobył tytuł "Silnika Roku". Charakteryzuje się on świetną reakcją na gaz, umiarkowanym apetytem na paliwo i znakomitą dynamiką.

W Z-czwórce może współpracować ze 6-stopniową skrzynią mechaniczną lub z siedmiobiegową zautomatyzowaną przekładnią DKG o dwóch sprzęgłach. (Ze słabszym silnikiem może współpracować zwykły automat lub skrzynia mechaniczna. Obie mają po 6 przełożeń.)

Pierwsze 60 mil na godzinę, czyli 99,6 km/h, nowe BMW Z4 z mocniejszym silnikiem osiąga w 5.1 sekundy lub 5.0, gdy silnik współpracuje ze skrzynią DKG.

Oficjalna premiera nowego BMW Z4 nastąpi na salonie samochodowym w Detroit, który rozpocznie się 11 stycznia 2009 roku.

Źródło: BMW

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA