Nowe BMW ze stałymi ratami leasingu? Ten producent daje taką możliwość

Leasing to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu – pozwala jeździć nowym autem płacąc za niego miesięczną ratę. W ostatnim czasie raty mogą jednak wzrastać w związku z podnoszeniem stopy referencyjnej, czy jest na to sposób?

BMW iX producent
BMW iX xDrive40

Wzrost wysokości rat dotyka nie tylko osoby, które przy niskiej stopie referencyjnej kupiły na kredyt mieszkania, ale także niemal wszystkich kupujących nowe (lub używane) auta w formie leasingu. W tych niepewnych czasach pełnych geopolitycznych i ekonomicznych zawirowań oprocentowanie szybuje przez co w krótkim czasie wysokość raty w niektórych przypadkach rośnie nawet o kilkadziesiąt procent. Na szczęście powstają na rynku finansowe rozwiązania, które pozwalają kierowcom chronić siebie przed nieprzewidywalnymi wzrostami. Taki produkt ma w swojej ofercie BMW.

Niemiecki producent przygotował ofertę leasingową 106% tylko na kilka swoich modeli – w tym na najnowszy swój model elektryczny BMW iX w wersji 40 xDrive. Pozostałe auta dostępne w ofercie to BMW serii 2, oraz serii 5 w wersji Limousine i Touring, a także SUV-y X2 i X5. W każdym wypadku leasing 106% oznacza, że jego całkowity koszt będzie stanowił 106% ceny danego pojazdu, pod warunkiem, że uiścimy opłatę wstępną w wysokości 30%, okres leasingu to 2 lata, a po jego zakończeniu wykupimy samochód za pozostałe 19% jego wartości. Oczywiście, żeby skorzystać ze stałych rat klient może ustalić inne parametry, np. zapłacić niższą opłatę wstępną i wydłużyć okres leasingu.

BMW iXproducent
BMW iX xDrive40

BMW iXproducent
BMW iX xDrive40

BMW iXproducent
BMW iX xDrive40

BMW iX xDrive40

W przypadku BMW iX xDrive40, które kosztuje co najmniej 378 300 zł oznacza to, że na początek musimy wyłożyć 113 490 zł. W tej cenie dostajemy nowoczesny model elektryczny z napędem 4x4 o mocy 326 KM, który, dzięki „bateriom” zdolnym zgromadzić 73 kWh energii elektrycznej, jest w stanie przejechać dystans ponad 400 km. Auto zapewnia osiągi godne BMW i od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6,1 s i rozpędza się maksymalnie do 200 km/h. iX można ładować z szybkich ładowarek (o mocy ładowania do 150 kW), co takim wypadku oznacza, że od 10 do 80% „zatankujemy” pojazd w 31 minut. iX ma przestronne, nowocześnie urządzone wnętrze i 500-litrowy bagażnik, do tego wyposażenie, które już w standardzie jest bogate: m.in. elektrycznie regulowane fotele, systemy wspomagające kierowcę czy trzy tryby jazdy. Do tego wszystkiego iX dorzuca jeszcze oryginalną, ekspresyjną stylizację, a także kabinę urządzoną w nowym stylu, m.in. z ekologicznych materiałów. Oczywiście, jako autu elektrycznemu, modelowi iX „przysługują” przywileje takie jak możliwość jazdy po buspasach czy darmowe parkowanie w centrach miast.

BMW iX xDrive40 w Leasingu 106%

BMW Serii 2 Gran CoupeMateriały prasowe
BMW Serii 2 Gran Coupe

BMW serii 2 Gran Coupé

5-drzwiowy model kompaktowy to samochód o niespotykanych liniach nadwozia i wyjątkowych właściwościach jezdnych. Wybierając ten model z pewnością będziemy się wyróżniać. W gamie dostępne są zarówno odmiany benzynowe (136/178/306 KM), dwie mocniejsze również z napędem na cztery koła xDrive. Diesle w serii 2 Gran Coupé mają moc 116, 150 lub 190 KM, najmocniejszy wariant także dostępny jest z napędem xDrive. Ceny auta startują od 141 tys. zł.

BMW serii 2 Gran Coupé w Leasingu 106%

BMWproducent

BMW Seria 5 Touringproducent
BMW Seria 5 Touring

BMW serii 5 w wersji Limousine i Touring

Modele serii 5 w wersji Limousine i Touring to auta ponadczasowe, o klasycznych liniach nadwozia, z bogatym wyposażeniem i szeroką gamą jednostek napędowych. W ofercie są zarówno wersje benzynowe, jak i wysokoprężne, a także odmiany hybrydowe plug-in, z pewnością więc każdy może znaleźć wariant, który będzie mu najbardziej odpowiadać. Szczególnie, że w większości odmian dostępny opcjonalnie (lub wręcz seryjny) jest także napęd 4x4 xDrive, który znacznie zwiększa uniwersalność auta i poprawia jego właściwoście jezdne. Seria 5 w wersji sedan kosztuje od 218 tys. zł, kombi jest o 12 tys. zł droższe. 


BMW serii 5 Limousine w Leasingu 106%

BMW serii 5 Touring w Leasingu 106%

BMWproducent

BMW X2

Minimum 147 tys. zł kosztuje miejski SUV BMW, który występuje w kilku odmianach napędowych, także jako hybryda plug-in. Może ona poruszać się bezemisyjnie nawet przez 54 km. Jest nie tylko oszczędna, ale i szybka, co potwierdza czas potrzebny na przyspieszenie od 0 do 100 km/h - 6,8 s. W tej wersji X2 ma napęd 4x4. Poza nią gama jednostek napędowych jest identyczna, jak w serii 2 Gran Coupé. Podobnie jak ona X2 daje kierowcy niespotykaną w tej klasie dynamikę i angażujący sposób prowadzenia, a w parze z tymi wrażeniami idzie zadziorny, atletyczny wygląd.

BMW X2 w Leasingu 106%

BMWproducent

BMW X5

Także BMW X5 może być wyposażony w napęd różnego rodzaju – od diesla przez jednostkę benzynową po napęd hybrydowy plug-in. W tym ostatnim wypadku mówimy o mocy na poziomie 394 KM i zasięgu elektrycznym nawet 88 km oraz przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w 5,6 s. Głównym źródłem napędu tej wersji jest 3-litrowy silnik benzynowy R6, wspomaga go mocna jednostka elektryczna (113 KM). W gamie są także trzy odmiany benzynowe – 40i (333 KM), a także usportowione M50i (530 KM) i X5 M (600 KM). Wśród diesli do wyboru są odmiany 25d (231 KM), 30d (286 KM) i 40d (340 KM).

BMW X5 w Leasingu 106%

Leasing ze stałą ratą (przez cały okres trwania umowy) w dzisiejszych czasach to cenna oferta. W przypadku BMW jest ona ograniczona czasowo i ważna do 31 grudnia 2022 roku, ale z gwarancją stałych kosztów nawet przy odbiorze auta do 30 kwietnia 2023 roku.