Nowe CrossPolo – mały twardziel?

Volkswagen, VW, CrossPolo
Volkswagen CrossPolo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W drużynie "Polówki" "gra" już zwykła wersja, zielone BlueMotion i wściekłe GTi. Dołącza do niej czwarty gracz - CrossPolo. Z oryginalnym wyglądem, odważnymi wersjami kolorystycznymi i podniesonym zawieszeniem CrossPolo chce być najbardziej niekonwencjonalnym autem w swojej klasie.

Nowa wersja dostępna będzie w kombinacji z trzema jednostkami benzynowymi i trzema dieslami. Dwa z nich będą mogły być połączone z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG. Podstawową jednostką będzie benzynowe 1.2 o mocy 70 KM, po którym w gamie znajdziemy 1.4 o mocy 85 KM i topowe 1.2 TSI o mocy 105 KM. Wszystkie diesle będą miały pojemność 1,6 litra, a moc w zależności od wersji - 75, 90 lub 105 KM.

Auto od zwykłej wersji różnić się będzie przednim zderzakiem w czarnym kolorze, z dużym wlotem powietrza i wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi. W jego dolnej części wyraźnie odcina się srebrna belka, która jest początkiem płyty chroniącej podwozie auta. Z boku auto otrzyma plastikowe nakładki na nadkola i dolną część nadwozia. Mają one chronić lakier przed zarysowaniami zarówno w czasie weekendowych wypraw poza asfalt jak i podczas przedzierania się przez miejską dżunglę. Terenowy klimat utrzymany jest również w tylnej części nadwozia. Zderzak otrzymał warstwę ochronnego plastiku i szarą wstawkę, przypominającą kształtem dyfuzor.

Auto otrzyma do tego 17- calowe felgi aluminiowe i relingi dachowe w srebrnym kolorze. Są one w stanie utrzymać ciężar do 75 kg.

W gamie kolorystycznej VW proponuje do wyboru sześć kolorów nadwozia, w tym dwie zarezerwowane wyłącznie dla CrossPolo - "Magma Orange" i "Terra Beige Metallic". W kabinie proponuje dwukolorowe wykończenie, korespondujące z barwą nadwozia. Motywem przewodnim jest zawsze czerń, którą można urozmaicić np. "Gorącą pomarańczą", czy kolorem "Latte Macchiato".

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA