Nowe Evo na Rajdzie Polski

Mitsubishi Lancer Evolution X (EVO X)
Mitsubishi Lancer Evolution X (EVO X)
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas zbliżającego się Rajdu Polski, który rozpoczyna się w najbliższy piątek, 6 czerwca a potrwa do niedzieli, 8 czerwca, miłośnicy najszybszych samochodów będą mogli podziwiać najnowszy model Mitsubishi Lancera Evolution w najwyższej wersji MR z dwusprzęgłową sportową przekładnią TC-SST, który stanie w parku serwisowym w pobliżu hotelu Gołębiewski w Mikołajkach obok rajdowych Mitsubishi Lancerów Evolution IX, którymi wystartują zawodnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Kajetan Kajetanowicz i Maciej Wisławski, Łukasz Sztuka i Sebastian Rozwadowski oraz Andi Mancin i Jakub Gerber.

Od piątku do niedzieli Lancer Evolution będzie także ozdobą i atrakcją Wioski Żeglarskiej Mikołajki, w której od godziny 20.00 zorganizowano Wieczory Rajdowe z udziałem zawodników.

Rajdowa prezentacja Lancera Evolution MR TC-SST odbywa się jeszcze przed rynkową premierą auta - nowy model pojawił się niedawno w cenniku japońskiej firmy, lecz auta będą dostępne w salonach sprzedaży dopiero w lipcu.

Lancer Evolution napędzany jest całkowicie nowym, turbodoładowanym silnikiem 4B11. Tym samym nowe "serce" kończy sagę 2-litrowej jednostki 4G63, która napędzała kolejne generacje modeli Lancer Evolution aż do wcielenia oznaczonego jako IX. Nowy silnik zapewnił lepsze osiągi auta - Lancer Evolution z 295-konnym silnikiem rozpędza się do prędkości 100 km/h w 5,4 sekundy (5 biegowa skrzynia manualna), a prędkość maksymalna tego pojazdu to 242 km/h (skrzynia SST).

Nowy pojazd wyposażono w system aktywnej kontroli napędu na cztery koła S-AWC (Super All Wheel Control), w skład którego wchodzi ACD (aktywny centralny mechanizm różnicowy), AYC (system kontroli znoszenia), sportowy ABS i ASC (aktywna stablizacja toru jazdy).

źródło: e-mail

Zobacz również:
REKLAMA