Nowe Lamborghini Huracan Performante - precyzyjne ostrze

Prędkość maksymalna 325 km/h i czas od 0 do 100 km/h poniżej 3 sekund, oto metryczka najnowszego superauta z Sant'Agata Bolognese.

Lamborghini Huracan Performante
Lamborghini Huracan Performante

Supersamochód z zewnątrz wygląda jakby przed chwilą opuścił tor wyścigowy. Nadwozie przypomina te stosowane w torowym Huracanie Super Trofeo.

REKLAMA

Huracan Performante to najmocniejszy model Lamborghini z silnikiem V10. Inżynierowie przekonstruowali jednostkę napędową 5.2 V10 i osiągnęli moc maksymalną 630 KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 600 Nm. Samochód do 100 km/h przyspiesza w czasie 2,9 sekundy, a do 200 km/h w 8,9 sekundy. Superauto osiąga maksymalną prędkość 325 km/h.

Zmiany, które zastosowano w silniku to tytanowe zawory, zmieniony został kolektor ssący, a także zamontowano lżejszy układ wydechowy. Jednostka napędowa współpracuje z 7-stopniową skrzynią dwysprzęgłową, która przekazuje siłę napędową na koła tylne.

Na liście wyposażenia dodatkowe znaleźć można m.in. wyczynowe amortyzatory zawierające ciecz magnetoregologiczną, czy bezpośredni układ kierowniczy.

W kabinie zastosowano elementy z włókna węglowego, takie jak obudowy nawiewów, łopatki przy kierownicy, klamki drzwi czy wykończenie konsoli centralnej.

Lamborghini Huracan Performante można zobaczyć na targach Genewa 2017. Samochód do sprzedaży trafi latem, a jego cena na rynku europejskim to 195 040 euro.

Zobacz także:
REKLAMA