Nowe Lamborghini Murcielago – byk na sterydach

Ferrari 599 i Lamborghini Murciélago
Z rozgrzanymi oponami i tarczami hamulcowymi LP 640 roznosi w proch wszelkie potoczne wyobrażenia o tym, co to jest szybka jazda i skuteczne hamulce.

670 w nazwie to oczywiście moc maksymalna auta, która wzrośnie o 30 koni mechanicznych. Będzie ona generowana przez dobrze znany silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zajmować około 3,2 sekundy a prędkość maksymalna to 342 km/h. "4" w nazwie to znak, że moc i moment przenoszone są na wszystkie koła.

Nadwozie Murcielago LP670-4 będzie bardziej dynamiczne, do czego przyczynią się ostre krawędzie i śmiało poprowadzone linie nadwozia. Samochód dostępny będzie także ze specjalnym pakietem ‘SV', w którego skład wchodzi matowe wykończenie dolnej części samochodu wykonane z włókna węglowego oraz górna sekcja pokryta czarnym lakierem wypolerowanym na wysoki połysk. We wnętrzu nie zabraknie elementów wykonanych ze skóry i Alkantary.

Stephan Winkelmann, Prezydent i Dyrektor Generalny Lamborghini, potwierdził, iż w przyszłym roku powstanie 350 sztuk Murcielago LP670-4, a cena jednej sztuki będzie o 25-30 procent wyższa od modelu sprzedawanego obecnie.

Źródło: mototarget

REKLAMA
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA