Nowe Legacy!

Subaru Legacy 2010
Nowe Subaru Legacy
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 455 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na zdjęciach prezentujemy wersję amerykańską. Europejska premiera auta nastąpi dopiero na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie, a do sprzedaży nowe Legacy trafi pod koniec bieżącego roku.

Produkcyjna wersja Legacy ma w sobie dużo z konceptu, ale niestety japońscy styliści pozbawili jej tej sportowej zadziorności, jaką charakteryzował się prototyp. Śmiemy twierdzić, że oferowany obecnie model wyglądał lepiej.

Legacy urosło w każdym wymiarze, większy jest też rozstaw osi, co na pewno docenią pasażerowie zasiadający na tylnej kanapie. Trzeba przyznać, że wnętrze auta prezentuje się zdecydowanie lepiej niż do tej pory. Subaru też obiecuje wysoką jakość wykonania, świetne wyposażenie seryjne oraz porządne materiały.

W Stanach Zjednoczonych auto oferowane będzie z trzema jednostkami napędowymi do wyboru. Wszystkie są typu bokser. Podstawowa ma 2,5 litra pojemności skokowej i osiąga moc 170 koni mechanicznych przy 5600 obr/min. Silnik ten łączony jest z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub bezstopniową skrzynią typu CVT.

Powyżej w ofercie znajdzie się także 2,5-litrowa czterocylindrowa jednostka napędowa, ale tym razem wyposażona w turbosprężarkę. To samo serce o mocy 265 koni mechanicznych napędza najnowsza odmianę Imprezy WRX. Producent w przypadku Legacy GT z tą jednostką pod maską obiecuje przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund.

Taką samą moc oferuje 3,6-litrowy, sześciocylindrowy bokser, współpracujący z pięciostopniowym automatem. Ale w odróżnieniu od modelu GT, silnik ten ma zupełni inny charakter.

Sprzedaż nowego Legacy rozpocznie się w USA latem bieżącego roku. Europejskie wersje auta oferowane będą z mniejszymi silnikami. Pewne jest, że pod maskę trafi też dwulitrowy turbodiesel typu bokser.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA