Nowe MINI 5D: Już nie takie mini

Jest aż 16 cm dłuższe, 1 cm wyższe i ma o ponad 7 cm dłuższy rozstaw osi. Nowe, 5-drzwiowe MINI rośnie jak na drożdżach i teraz jest już bardziej midi niż mini.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Po raz pierwszy w historii najmniejszego modelu MINI, producenci postanowili wprowadzić do niego dodatkową parę drzwi. Zabieg nie ograniczył się tylko do "zrobienia dziur" w karoserii na drzwi, ale trzeba było też zwiększyć nadwozie. I to znacznie. Nowe MINI jest aż o 16 cm dłuższe niż normalna wersja, a tym samym w środku jest więcej miejsca na nogi. O 67 litrów powiększył się bagażnik i teraz ma on pojemność 278 litrów.

Do nowego MINI 5D można wsadzić jeden z czterech silników, dwóch benzynowych i dwóch diesli. Jednostki dostępne są w wariantach trzy- i czterocylindrowych. Mniejsze silniki mają moc 136 KM w przypadku benzyniaka i 116 KM w dieslu. Większe jednostki dysponują mocą 170 KM (diesel) i 192 KM (benzyna). Sześciobiegową przekładnię manualną dostajemy w standardzie, automat Steptronic jest w opcji.

Oprócz tego, że zwiększono nadwozie, większe MINI 5D nie różni się wyposażeniem od swojego mniejszego brata. Na pokładzie znajdziemy te same bajery, czyli m.in. system MINIMALISM, który pomaga oszczędzać paliwo, wyświetlacz head-up, system audio firmy Harman/Kardon, czy kamerę cofania.

Zobacz także:
REKLAMA