Nowe MINI Countryman

Wydajniejsze silniki, ulepszone osiągi, nowocześniejszy design. Odświeżone MINI Countryman wjedzie do salonów w lipcu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 110 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Z wierzchu MINI ma nowy, bardziej "świeży" przedni grill, inne progi, aerodynamiczne, lżejsze felgi i opony o zmniejszonych oporach toczenia. Oczywiście wszystko w trosce o ekologię. Światła przeciwmgielne, dzienne i wsteczne wykonano w technologii LED. Z zewnątrz będzie można pobawić się kolorami, MINI oferuje nowe palety kolorów, a opcjonalnie można zamówić sportowe paski na masce.

Pod spodem znajdziemy płyty ochraniające podwozie, na wypadek, gdyby komuś znudził się asfalt. W terenie może też pomóc opcjonalny system "na cztery łapy", czyli w języku MINI - ALL4.

W środku poprawiono nieco akustykę, komfort i jakość elementów wykończenia (np. chromowane kratki nawiewów). I dobrze, bo to podczas ostatniego testu MINI Countrymana nas irytowało.

Nowe MINI będzie też praktyczniejsze. Normalnie Countryman jest czteroosobowy, ale jeśli brakuje nam miejsca, można będzie domówić jedno miejsce ekstra z przesuwaną o 13 cm tylną kanapą. Kufer będzie miał pojemność od 350 do aż 1170 litrów.

Pod maską też idą zmiany, choć niewielkie. Wszystkie silniki będą wydajniejsze, mocniejsze i oczywiście bardziej przyjazne dla drzew i zwierząt. Moc benzyniaków waha się od 98 (w wersji One) do 218 KM (w wersji John Cooper Works). Najsłabszy diesel ma zaledwie 90 KM, a najmocniejszy 143. Wszystkie motory spełniają normę Euro 6. Silniki można "spiąć" z 6-stopniowym manualem lub automatem.

Zadbano też o bezpieczeństwo, "wieśniak" otrzymał najwyższą notę w testach zderzeniowych Euro NCAP.

MINI Countryman po liftingu swoją premierę ma na nowojorskich targach motoryzacyjnych, natomiast sprzedaż ruszy w licpu. Ceny są jeszcze nieznane.

Zobacz także:
REKLAMA