Nowe MINI John Cooper Works

Teraz 2-litrowy silnik rozwija 231 KM i może współpracować z nową 6-biegową skrzynią Steptronic. Nowe MINI John Cooper Works "robi" setkę w 6 sekund.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Z wyglądu nowe MINI John Cooper Works jest bardziej agresywne od standardowej wersji. Z przodu w oczy rzucają się większe "płuca", które pompują powietrze do komory spalania, grill w kształcie plastra miodu z logiem "John'ego" oraz nadkola, w których upchano 18-calowe koła.

Tył to także klasyka MINI. Zderzak zawieszono niżej, dodano więcej "dziur" i zwieńczono efekt podwójną końcówką wydechu po środku. Nad tylną szybą dumnie stoi masywny zderzak, pomalowany na czarny połysk.

MINI JCW jest dłuższe o 53 mm od zwykłego "miniaka". Nie urosło natomiast wszerz ani wzwyż. Także rozstaw osi pozostał niezmieniony.

Nowe MINI John Cooper Works 2015

Pod maską ostrego MINI wsadzono 2-litrowy silnik R4 turbo o mocy 231 KM i 320 Nm. Taki motor rozpędza MINI do setki w 6,3 s, a z szybkim automatem Steptronic nawet w 6,1 s. Przy tym auto ma być oszczędne (5,7 l/100 km z automatem).

Na pokładzie nie zabrakło też garści technologii. W MINI możemy znaleźć m.in. oświetlenie wnętrza w technologii LED, asystenta parkowania z tylną kamerą, aktywny tempomat, system wykrywający pieszych, system audio Harman Kardon, dwa rodzaje nawigacji i wiele, wiele innych gadżetów.

 

Zobacz także:
REKLAMA