Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Nowe Mini John Cooper Works

Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works

John Cooper Works jest dla Mini tym, czym na przykład OPC dla Opla. To właśnie u niego powstają najostrzejsze wersje tego niewielkiego autka. Tym razem na bazie zwykłego, trzydrzwiowego hatchbacka i wydłużonego Clubmana.

Zakres zmian w obu modelach nie skupił się tylko na silniku. Odpowiednio przygotowane zostały zawieszenie i hamulce, którym słowo kompromis jest obce. Ciekawostką jest elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego, potrafiące zmienić jego charakterystykę po wciśnięciu przycisku Sport.

Pod maską wersji John Cooper Works pracuje 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 211 koni mechanicznych - to tyle, co w pierwszej Subaru Imprezie GT! Tutaj wrażenie robi nie tylko ilość "czworonogów", ale też moment obrotowy. 260 Nm rozciąga się od 1850 obr/min do aż 5700 obr/min. Przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu dostępna jest funkcja overboost, zwiększająca go o kolejne 20 Nm.

Mini John Cooper Works do 100 km/h przyspiesza w 6,5 sekundy; Clubman jest wolniejszy o 0,3 s. Pierwszy z nich w Niemczech będzie kosztował 27 700 euro. Cena wydłużonej odmiany Clubman rozpoczyna się od 29 500 euro.

Źródło: Mini

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij