Nowe Mini John Cooper Works

Mini John Cooper Works
Mini John Cooper Works
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

John Cooper Works jest dla Mini tym, czym na przykład OPC dla Opla. To właśnie u niego powstają najostrzejsze wersje tego niewielkiego autka. Tym razem na bazie zwykłego, trzydrzwiowego hatchbacka i wydłużonego Clubmana.

Zakres zmian w obu modelach nie skupił się tylko na silniku. Odpowiednio przygotowane zostały zawieszenie i hamulce, którym słowo kompromis jest obce. Ciekawostką jest elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego, potrafiące zmienić jego charakterystykę po wciśnięciu przycisku Sport.

Pod maską wersji John Cooper Works pracuje 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 211 koni mechanicznych - to tyle, co w pierwszej Subaru Imprezie GT! Tutaj wrażenie robi nie tylko ilość "czworonogów", ale też moment obrotowy. 260 Nm rozciąga się od 1850 obr/min do aż 5700 obr/min. Przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu dostępna jest funkcja overboost, zwiększająca go o kolejne 20 Nm.

MINI John Cooper Works do 100 km/h przyspiesza w 6,5 sekundy; Clubman jest wolniejszy o 0,3 s. Pierwszy z nich w Niemczech będzie kosztował 27 700 euro. Cena wydłużonej odmiany Clubman rozpoczyna się od 29 500 euro.

Źródło: Mini

REKLAMA