Nowe Mini nazywa się Countryman

Mini Countryman
Mini Countryman
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Teraz już wiemy, że nowe auto nazywa się Countryman i stanowi połączenie między klasycznymi Mini, a autami sportowo-rekreacyjnymi. Na zewnątrz nowy model wyróżnia się podwyższonym prześwitem oraz przede wszystkim dodatkową parą drzwi.

Inne są także detale karoserii, jak choćby lampy przednie i tylne, zderzaki oraz nadkola, które otrzymały czarne plastikowe nakładki. Wewnątrz Countrymana jest stosunkowo duża ilość miejsca na dwóch tylnych fotelach, które składają się w proporcji 60:40 lub 40:20:40. Dzięki temu pojemność bagażnika zwiększa się od 350 do 1170 litrów.

Countryman oferowany jest z trzema jednostkami benzynowymi i dwoma turbodieslami do wyboru. Najsłabszym silnikiem jest 90-konny turbodiesel, znany z Mini D, a najmocniejszy to 184-konny, 1,6-litrowy silnik z turbosprężarką typu twin-scroll oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa i system zmiennych faz rozrządu.

Każda wersja Countrymana posiada w standardzie system odzyskiwania energii z hamowania, automatyczny system/stop, gaszący silnik podczas postoju oraz wskaźnik podpowiadający optymalne przełożenie. Silniki Mini łączone są z sześciostopniowymi przekładniami mechanicznymi lub opcjonalnymi skrzyniami automatycznymi.

Nowe Mini w podstawowych wersjach jest autem przednionapędowym natomiast w odmianach Cooper S i Cooper D klient może sobie zażyczyć napęd na cztery koła, który podczas normalnej jazdy przekazuje 50% mocy na tył, natomiast w niektórych sytuacjach może być tam kierowane nawet 100% mocy.

Publiczna prezentacja auta nastąpi podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie.

 

REKLAMA
REKLAMA