Nowe Porsche 911 GT3!

Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe Porsche ma przede wszystkim unowocześniony, sześciocylindrowy silnik typu Boxer o mocy podniesionej o 20 koni mechanicznych - do 435 koni mechanicznych. Jednostka ta ma wyższe pojemność skokową (do 3,8 litra) oraz moment obrotowy w niskim i średnim zakresie obrotów.

GT3 jest oczywiście szybsze od swojego poprzednika. Pierwsze 100 km/h pojawia się na jego prędkościomierzu już po upływie 4,1 sekundy, a 160 km/h - po 8,2 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 312 km/h.

Auto wyposażone zostało w sportowo zestrojony układ stabilizacji toru jazdy PSM z możliwością całkowitej dezaktywacji systemów kontroli stabilności oraz kontroli trakcji. GT-trójka zyskała też zmodyfikowany, usztywniony układ jezdny oraz lżejsze i lepiej chłodzone tarcze hamulcowe. Opcjonalnie dostępne są tarcze ceramiczne. Ciekawostkę stanowi system pozwalający na automatyczne uniesienie o 30 mm przedniego zawieszenia w czasie przejazdu przez spore nierówności nawierzchni.

Z zewnątrz GT3 upodobniło się do innych "911" po liftingu. Otrzymało więc nowe biksenonowe reflektory, światła do jazdy dziennej, a z tyłu nieco zmienione lampy, w których wnętrzu pracują diody LED. Auto w stosunku do starej wersji wyróżnia się odnowionym pakietem aerodynamicznym, gwarantujący znacznie lepszy docisk przy dużych prędkościach.

911 GT3 w Porsche ma startować w cenie od 116 947 euro (z podatkami). Zobacz nowe GT3 na filmie poniżej.

Źródło: Porsche

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA