Nowe Porsche Cayenne – bliskie debiutu

Porsche Cayenne 2011 Automedia
Porsche Cayenne 2011
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 380 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Możemy się domyślać jedynie kształtu tylnych świateł oraz przednich lamp. Cała sylwetka auta jest zaś znacznie bardziej obła i wygładzona w stosunku do Cayenne drugiej generacji. Według niektórych źródeł nowe Porsche ma być jeszcze bardziej zorientowane na szybką jazdę po drogach niż na off-road.

Wewnątrz pojawią się rozwiązania stylistyczne znane z Panamery. A więc przede wszystkim rozbudowana konsola środkowa z masą przycisków służących do obsługi poszczególnych funkcji auta. Także jakość materiałów ma ulec znacznej poprawie.

Pod maską auta będą mogły pracować silniki benzynowe lub wysokoprężny oraz napęd hybrydowy. Po stronie benzynowej Cayenne dostępne będzie z 4,8-litrową jednostką V8 o mocy 400 koni mechanicznych oraz odmianą tego silnika z układem Biturbo o mocy 500 koni mechanicznych.

Wysokoprężny Cayenne otrzyma ten sam 3-litrowy silnik TDI, dysponujący obecnie mocą 240 koni mechanicznych oraz maksymalnym momentem obrotowym o wartości 550 Nm. Spodziewać się można, że jednostka przejdzie wiele modyfikacji.

Auto hybrydowe ma być wprawiane w ruch przez 3-litrowy silnik V6 ze sprężarką mechaniczną, znany z modelu S4. Wytwarza on moc 333 koni mechanicznych i współpracować będzie z 38-kilowatowym silnikiem elektrycznym.

Jest niemal pewne, że nowe Cayenne zadebiutuje w przyszłym roku. Być może nastąpi to na salonie samochodowym w Genewie.

 Źródło: Automedia

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA